Zekai Kafaoğlu kimdir? Zekai Kafaoğlu nereli ve kaç yaşında?

Edip Uğur'un istifasının ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yeni başkanı AKP'li Zekai Kafaoğlu oldu. Merak edilen Zekai Kafaoğlu kimdir sorusunun yanıtı haberimizde. Zehir zemberek bir açıklama yapan Ahmet Edip Uğur gözyaşları içinde istifa etmesinin ardından yeni başkan Zekai Kafaoğlu oldu. Peki Zekai Kafaoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Zekai Kafaoğlu kimdir? Zekai Kafaoğlu nereli ve kaç yaşında?

Daha önce Altıeylül Belediye Başkanı olan Zekai Kafaoğlu Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Ahmet Edip Uğur’un istifasından sonra boşalan koltuğa kimin geleceği merak konusu olmuştu. Zekai Kafaoğlu yeni başkan olmasının ardından vatandaşlar kimdir sorusunun yanıtını merak ediyordu. Peki Balıkesir’in yeni başkanı Zekai Kafaoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında?

ZEKAİ KAFAOĞLU KİMDİR?

Zekai Kafaoğlu, 1961 yılında Balıkesir'in Gökçeyazı beldesinde doğdu.

İlk ve ortaokulu burada tamamlayan Kafaoğlu, lise eğitimini Balıkesir İmam Hatip Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olan ve kamu hastanelerinde diş hekimi olarak görev yapan Kafaoğlu, Sağlık Bakanlığı Bakan Müşavirliğinden sonra Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Kurucu Başhekimliği görevinde bulundu. Refah Partisi’nde İl Müfettişliği, Fazilet Partisi'nde İl Başkanlığı yapan Kafaoğlu, AK Parti Balıkesir Kurucu İl Başkan Yardımcılığı görevini de üstlendi. Kafaoğlu, 1999 yılında Fazilet Partisi, 2002 ve 2007 yıllarında AK Parti'den milletvekili adayı oldu.

30 Mart 2014 yerel seçiminde AK Parti'den Altıeylül Belediye Başkanı seçildi. Zekai Kafaoğlu, evli, 3 çocuk babası ve 1 torun sahibidir.