Sözcü Plus Giriş

6 Temmuz hava durumu: Bugün yağmur yağacak mı?

6 Temmuz hava durumu belli oldu. Yaşadıkları illerde bugün hava nasıl olacak sorusunun cevabını merak eden vatandaşlarımız için 6 Temmuz hava durumunu paylaşıyoruz. İşte bölge bölge 6 Temmuz hava durumu...

null
Güncellenme: 08:56, 06/07/2017
6 Temmuz hava durumu: Bugün yağmur yağacak mı?

Yurdun büyük bir bölümünde birkaç gündür devam eden serin havalar vatandaşları rahatlattı. Rüzgarın etkisini göstermesiyle hissedilen sıcaklıklar düştü. Peki bugün hava nasıl olacak? İşte 6 Temmuz hava durumu…

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

6 Temmuz hava durumuna göre rüzgarlar Marmara’nın Karadeniz kıyılarında ve Ege’nin kuzeyinde 5 kuvvetinde etkisini gösterecek. Batı Karadeniz’de ise bu iki bölgeye oranla rüzgarın daha sert eseceği tahmin edilirken, bu bölgeler haricindeki bölgelerde ise orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bugün yurdun neredeyse tamamı güneşli olacak. Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve Doğu Karadeniz’de ise yine yağış olabileceği belirtiliyor ancak hafta sonunda bu bölgelerde de yağış beklenmiyor.

Güney ve Güneydoğu kesimlerinde ise sıcaklık 40 dereceye kadar çıkacak. Yurdun geriye kalan bölgelerinde ise sıcaklık mevsim normallerinde olacak ancak rüzgar etkisini hissettirdiği yerlerde sıcaklıklar biraz altında hissedilebilir.

6-temmuz-hava-durumu