Asamoah Gyan kimdir? Gyan nerede doğdu ve kaç yaşında?

Asamoah Gyan'ın Kayserispor'a transferinden sonra gözler bu oyuncuya çevrildi. Peki Asamoah Gyan kimdir, nerede doğdu kaç yaşında? Oyuncu hakkında merak edilen her şey...

Asamoah Gyan kimdir? Gyan nerede doğdu ve kaç yaşında?

Kayserispor’a transferinden sonra gündeme gelen Afrika kökenli oYuncuyu mercek altına aldık. Asamoah Gyan’ın doğum yeri, daha önce oynadığı kulüpler, Gyan kaç yaşında gibi sorulara cevap bu yazımızda.

ASAMOAH GYAN KİMDİR?

22 Kasım 1985 Accra (Gana) kentinde dünyaya gelen Asamoah Gyan, futbola 2003 yılında Liberty Prof takımında başladıktan sonra Udinese takımına transfer olmuştur. Udinese tarafından Modena’ya kiralık verilen futbolcu, burada iki yıl oynayarak tecrübe kazandı.

2006 – 2007 sezonunda tekrar Udinese’ye dönen Gyan, 2008 yılında 8 Milyon Euro bedelle Rennes’e transfer olmuştur.

Rennes kulübünde 2 yıl forma giydikten sonra 2010 yılında 16 Milyon Euro bedelle İngiliz Kulübü Sunderland’e transfer olmuştur.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Al-Ain FC, Gyan’ı 7 Milyon Euro bedelle 1 yıllığına kiralamıştır. Burada 2 yıl oynayan Gyan’a 7,5 Milyon Euro teklif etmiş ve Sunderland’den oyncunun bonservisini almıştır.

3 yıl boyunca Al Ain FC kulübünde forma giydikten sonra 9 Milyon Euro bedelle Çin’in Shangai takımına transfer olan Gyan, 2017 yılında mukavelesinin sona ermesiyle serbest kalmıştır.

1,86 boyunda olan Forvet oyuncusu Asamoah Gyan, 2017/2018 sezonunda Kayserispor başarısı için çalışacak.