Sözcü Plus Giriş

Meteoroloji’den hava durumu uyarısı: Dönüyor!

10 Temmuz hava durumu belli oldu. Meteoroloji'nin son verilerine göre; yurt genelinde bir süredir devam eden serin hava yavaş yavaş yerini sıcaklara bırakıyor. Peki bugün hava nasıl olacak? İşte il il, bölge bölge 10 temmuz hava durumu...

null
Güncellenme: 09:02, 10/07/2017
Meteoroloji’den hava durumu uyarısı: Dönüyor!

Meteoroloji hava durumuna ilişkin son verilerini açıkladı.  Bir süre devam eden serinlik sonrası yurdun birçok bölgesinde sıcak havalar yeniden etkisini göstermeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülkemizin iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Peki bugün hava nasıl olacak? Kavurucu sıcaklar geri mi dönüyor? İşte bölge bölge 10 Temmuz hava durumu…

GÜNEŞ TÜM YURTTA ETKİLİ OLACAK

Yurdun dört bir yanı Doğu Karadeniz dışında haftaya güneşli hava ile başlıyor. Doğu Karadeniz de yarından itibaren güneşli havanın etkisi altına girecek ve Perşembe gününe kadar yurdun dört bir yanı güneşli olacak ve sıcaklık adım adım tırmanacak.

İç Anadolu hafta ortasına kadar 35 derecenin üzerine çıkmış olacak, Ege’de ise termometreler 40 dereceleri gösterecek. Halihazırda 40 dereceyi gören Batı Akdeniz’de de durum değişmeyecek.

Denizlerde ise Marmara’nın Karadeniz kıyıları ve Batı Karadeniz’de 5 kuvvetinde rüzgar esecek. Ege’de ise rüzgar 4 kuvvettinde eserken, Karadeniz ve Akdeniz’de orta kuvvette devam edecek.

ORTA KUVVETTE ESECEK

Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile doğu bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık 33
İstanbul: Az bulutlu ve açık 31
İzmir: Az bulutlu ve açık 37
Bursa: Az bulutlu ve açık 35
Adana: Az bulutlu ve açık 36
Antalya: Az bulutlu ve açık 36
Samsun: Az bulutlu 26
Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere hafif sağanak yağışlı 25
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 30
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40

İL İL 10 TEMMUZ HAVA DURUMU

10-temmuz-hava-durumu
Yayınlanma Tarihi:07:31,