Reklamsız Sözcü

25 Ağustos Cuma mesajları (en güzel, en anlamlı Cuma mesajları) Resimli Cuma mesajları

Cuma namazı için geri sayım başladı. Yurdumuzun dört bir yanındaki inanan vatandaşlarımız büyük bir merakla Cuma namazını bekliyor ve bu kutsal günü sevdikleriyle paylaşmak istiyor. İşte en anlamlı Cuma mesajları, en güzel Cuma mesajları ve resimli Cuma mesajları...

android-time 09:32
25 Ağustos Cuma mesajları (en güzel, en anlamlı Cuma mesajları) Resimli Cuma mesajları
Cuma namazı için geri sayım başladı. Yurdumuzun dört bir yanındaki inanan vatandaşlarımız büyük bir merakla Cuma namazını bekliyor ve bu kutsal günü sevdikleriyle paylaşmak istiyor. İşte en anlamlı Cuma mesajları, en güzel Cuma mesajları ve resimli Cuma mesajları...

Cuma namazı geldi çattı. Dünyada ve Türkiye’de milyonlarca müslüman bu kutlu günü bekledi. Bizler de eşiniz, dostunuz ve akrabalarınızla bu kutlu günü paylaşabileceğiniz en güzel, en anlamlı ve resimli Cuma mesajlarını derledik. İşte 25 Ağustos Cuma mesajları…

CUMA MESAJLARI 25 AĞUSTOS 2017

– Ey Rabbim, bize Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bize ateşin kokusunu duyurma. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

– Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. sende dua et ALLAH için. cumanız mübarek olsun.

Allahım, aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet; ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Cumamız mübarek olsun, amin!

cuma-mesajlari-2

Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Amin. Hayırlı Cumalar dilerim.

– ‘Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.' Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim.

– Ayakları şişerdi, o öpülesi ayakları. Ama bizim gibi sabahlara kadar gezmekten değil, sabaha kadar ibadet etmekten. Az yerdi, ama bizim gibi rejim yapmak için değil, fakirliği seçtiğinden. Gece gündüz ağlardı, o ağlayınca meleklerin gözleri dolardı ama bizim gibi pembe diziler yüzünden değil, mevlaya olan aşkından. Ne kadar farklıyız değil mi Allah rasülünden. Mevla bütün amellerimiz ve niyetlerimizle ona benzemeyi nasip etsin. Amin. Hayırlı cumalar.

cuma-mesajlari-4

– Allah'ım, ‘kin, kibir ve kim ne der' hastalıklarından sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle. Amin. Cumamız mübarek olsun.

CUMA GÜNÜ İÇİN ÖZEL DUALAR

Allah”ım! Sen beni eksiksiz özürsüz yarattın; çocuktum, büyüttün ve yeterli miktarda rızk verdin bana. Allah”ım! Ben, indirdiğin ve kendisiyle kullarını müjdelediğin Kitabında şöyle buyurduğunu gördüm: “Ey kendi aleyhlerinde haddi aşan kullarım! Allah”ın rahmetinden ümit kesmeyin; Allah bütün günahları bağışlar.” (Zümer, 53)

Eğer kulun, Rabbinden kaçması mümkün olsaydı, senden kaçmaya en lâyık olan benim. Yeryüzünde ve gökte hiçbir şey sana gizli değildir ve sen (kıyamet günü) onları açığa çıkaracaksın. Karşılık verici olarak sen yeterlisin; hesap görücü olarak sen kâfisin.

cuma-mesajlari-5-1

(Allah”ım!) Geçmişte benden vuku bulan kötülükleri biliyorsun, hem de benden daha iyi. Amel defterimde aleyhimde sıralanan suçlardan dolayı yazıklar olsun bana! Eğer her şeyi kapsayan affının hâlime şamil olacağını umduğum yerler olmasaydı, (ümitsizlikten) kendimi bırakır, helâk olup giderdim.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:4725.08.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more