Reklamsız Sözcü

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? (23 Temmuz DGS sonuçları neden ertelendi) ÖSYM’den açıklama

23 Temmuz DGS sonuçları için beklenen açıklama nihayet geldi. Sınava giren binlerce aday DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını nihayet aldı. İşte ÖSYM'nin DGS açıklaması ve DGS ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı.

android-time 14:55
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? (23 Temmuz DGS sonuçları neden ertelendi) ÖSYM’den açıklama
23 Temmuz DGS sonuçları için beklenen açıklama nihayet geldi. Sınava giren binlerce aday DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını nihayet aldı. İşte ÖSYM'nin DGS açıklaması ve DGS ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı.

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı bulundu. 23 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen DGS sonuçları ile ilgili ÖSYM’den resmi açıklama geldi. Peki DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS sonuçları ile ilgili bir süredir devam eden ne zaman açıklanacak sorusu cevabını buldu. ÖSYM’nin takvimine göre 29 Ağustos’ta açıklanacağı duyurulan DGS sonuçlarının resmi tatil nedeniyle 6 Eylül’de açıklanacağı duyuruldu.

ÖSYM’nin duyurusu: 2017 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuç açıklama tarihi olan, 29 Ağustos 2017’nin idari tatil olarak ilan edilmesi nedeniyle 6 Eylül 2017 tarihine ertelenmesine karar verilmiştir.

Adaylara önemle duyurulur.

ÖSYM ŞİFRESİ

DGS sınav sonuçları bu hafta açıklanıyor, DGS sınav sonuçları ÖSYM aday işlemleri üzerinden açıklanacak, aday işlemleri sistemine girmek için TC kimlik numaranızın yanında aday şifreniz de gerekmekte. Aday şifresi sınava başvuru yaptığınızda sisteme giriş yaptığınız şifreyle aynı şifredir, bu şifreyi unuttuğunuz takdirde farklı yöntemlerle tekrar şifre edinebilirsiniz.

ÖSYM ŞİFRE EDİNME DUYURUSU

ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlar için sistemde daha önceden tanımlanmayan adaylar için Başvuru Merkezlerinden yapılan başvuru işleminde adaylara internet erişim şifresi ücretsiz olarak verilmektedir. Bu şifre, adayın sisteme ilk girişinde aday tarafından bizzat değiştirilir. Bu şifreler geriye dönüşümsüz olarak ve kriptolu olarak sistemimizde tutulmaktadır. İlgili adaydan başkasının şifreyi bilmesi, görmesi ve edinmesi mümkün değildir.
Adaylar, T.C. Kimlik Numarası ve şifreyle birlikte ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr ve https://sonuc.osym.gov.tr adreslerini kullanarak sınav başvurusu yapma, tercih bildirme, başvuru ve tercih bilgilerinde değişiklik yapma, sınava giriş belgesi edinme, sınav sonuçları ve yerleştirme bilgilerini edinme işlemlerini yapabilirler.
Şifre, adayın hem ilgili sınavın bütün aşamalarında, hem de sonraki yıllarda ÖSYM ile ilgili elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olacağından aday tarafından korunmalı ve kesinlikle kimseyle paylaşılmamalıdır. Kişisel şifresini kaybeden veya unutan adaylar, ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen internet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir. Sorulara doğru cevap veremediği için internet erişim şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar, yeni şifre edinmek için ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine veya ekte yer alan ÖSYM tarafından yetkilendirilmiş Başvuru Merkezlerine nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte şahsen başvurarak, ücreti karşılığı yeni şifrelerini edinmek zorundadır. Nüfus cüzdanında adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde adayın güncel bir fotoğrafı veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir.
ÖSYM Merkezde (Bilkent-Ankara) adaya internet erişim şifresi verme işlemi yapılmamaktadır.
Adayın kendisinden başka hiç kimse aday adına şifre edinemez.
Adaylara önemle duyurulur.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more