Sözcü Plus Giriş

2017 Ehliyet sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? (MEB sonuçları yarın açıklıyor)

Ehliyet sınav sonuçları ile ilgili resmi açıklama geldi. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 ehliyet sınav sonuçları yarın resmen açıklanacak. Peki şoför adaylarının merakla beklediği ehliyet sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak, ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

09:10 -
2017 Ehliyet sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? (MEB sonuçları yarın açıklıyor)

Ehliyet sınav sonuçları için heyecan dorukta. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre ehliyet sınav sonuçları yarın açıklanıyor. Peki ehliyet sınav sonuçları yarın saat kaçta açıklanacak? Ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

AÇIKLANACAĞI TARİH RESMEN BELLİ OLDU

Merakla beklenen ehliyet sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı 2017 sınav takvimine göre belli oldu. Binlerce adayın büyük bir heyecanla beklediği ehliyet sınav sonuçları 10 Ağustos Perşembe günü saat 17.00 gibi resmen açıklanması bekleniyor. Adaylar sınav sonuçlarına MEB’in internet sayfası http://www.meb.gov.tr adresinden ulaşabilecek.

GEÇMİŞ EHLİYET SINAVI SORU VE CEVAPLARI

SINAVLAR NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Sınav değerlendirmesinin güvenliği açısından kursiyerlerin cevap kâğıdı iki adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulur.

Kursiyerlerin sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilir, yanlış cevaplar dikkate alınmaz. Tespit edilen doğru cevap sayıları üzerinden 100 puandan hesaplama yapılır. 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan kursiyer başarılı sayılır.

Merkezî sistem sınavında her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir.

Teorik derslerin tamamı için bir sınav yapılarak tek notla 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınavda 70 ve üzeri puan alan kursiyerler başarılı sayılır.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda soru/sorular iptal edilmez, doğru şık/şıklar dikkate alınmak suretiyle bu soru/sorular değerlendirmeye dâhil edilir.
Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/sorular doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden hesaplanır.

Sınava giren kursiyerlerin verdikleri cevapların dağılımları ve aldıkları puanlar ölçme değerlendirme tekniğine göre incelenir.

Kursiyerlerin kopya çekme girişiminde bulunmamaları, cevap kâğıtlarını başkalarının göremeyeceği şekilde tutmaları gerekir.

Sınavın geçersiz sayıldığı durumlarla ilgili olarak kursiyere işlem yapılmışsa, salon görevlilerinin tuttuğu tutanak değerlendirmeyi etkiler.

SINAV İTİRAZLARI

a. Sınav sorularına, cevap anahtarına,sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına yapılacak olan itirazlar, soru ve cevap anahtarının http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 10 (on) gün içinde ÖDSGM resmî internet sayfasından yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak ÖDSGM’ye yapılabilecektir.

b. Kursiyerler, sınav sorularına, cevap anahtarına, sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına ilişkin itiraz başvurularını yapabilmeleri için, T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankasından herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile 20 TL (Yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatıracaklardır.

c. Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, kursiyerlerin/kurumların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

ç. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

d. Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

 

Son güncelleme: android-time 14:59 09.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more