Sözcü Plus Giriş

Emekli maaşları bayram öncesi mi ödenecek? İşte Bakanlar Kurulu kararı… (Emekliye müjde!)

Milyonlar emekli maaşlarının Kurban Bayramı öncesi mi ödenecek merak ediyor. Bakanlar Kurulu bugün toplandı ve maaş ödemeleri kararı belli oldu. Peki emekli maaşları bayramdan önce mi ödenecek?

18:32 -
Emekli maaşları bayram öncesi mi ödenecek? İşte Bakanlar Kurulu kararı… (Emekliye müjde!)

Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 14.00'te Beştepe'de toplanan Bakanlar Kurulu'nun bugünkü kararı belli oldu. Emekliye müjdeli maaş ödemesi haberi geldi. Tatil öncesi beklenen gerçekleşti ve emekli maaşları bayram öncesi ödenecek.

Bozdağ, “Emekli sandığı kapsamında emekli dul ve yetim aylığı alanlar, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz dahil olmak üzere aylık ödeme günleri 1-5 Eylül tarihleri arasına denk gelmesi nedeniyle emekli maaşlarının ödenmesinin bayram öncesine çekilmesi de kararlaştırılmıştır. Bu çerçevede, 1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde maaşlarını alacak olan emekli sandığı emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz, 28 Ağustos 2017 tarihinde, 4 ve 5 Eylül 2017 tarihinde maaşlarını alacak olanlar da 29 Ağustos 2017 tarihinde maaşlarını alabilecektir.” ifadelerini kullandı.

Kara Yolları ve Genel Müdürlüğü'nün denetimde olan otoyollar 30 Ağustos – 5 Eylül arasında ücretsiz olacak. Ücretsiz geçişler Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü kapsamıyor.

28 – 29 Ağustos'un da Kurban Bayramı tatiline dahil edilmesiyle birlikte 26-27 Ağustos hafta sonu da eklendiğinde Kurban Bayramı tatili 10 güne uzamış oldu. Bayramı tatili 4 Eylül Pazartesi günü son bulacak. Çalışanlar 5 Eylül Salı günü işbaşı yapacak.

İLGİLİ HABER10 günlük bayram tatilinde bankalar açık mı?10 günlük bayram tatilinde bankalar açık mı?
Son güncelleme: android-time 19:33 15.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more