Sözcü Plus Giriş

Ev tadilatı sırasında evin altında tabut çıktı! O tabutun gizemi çözüldü…

Evlerini tadilat ettirmek isteyen çift, evin altında tabut buldular. Tabutun gizemi bakın nasıl çözüldü?

null
Güncellenme: 18:50, 06/07/2017
Ev tadilatı sırasında evin altında tabut çıktı! O tabutun gizemi çözüldü…

San Francisco'da yaşayan ve evinin yenileten bir aile, işçilerin evi yenilerken bulduğu şeyi görünce şok oldular. İşçiler evin hemen altında bir çocuk tabutu buldular. Tabutun üstü camdan yapılmıştı. İki yaşında olduğu ortaya çıkan çocuğun vücudunu camdan görmek mümkündü.

Evin altında bulunun tabut 19. yüzyıla aitti. Tabutun içi hava almadığından içindeki çocuğun vücudu hala görülebiliyordu. Tabuta baktığınızda çocuğun elinde bir buket tuttuğunu görülebiliyordu. Evde yaşayan Ericka Karner hemen önce polisle irtibata geçti. Daha sonra da Garden Of Innocence ismindeki kimliği belirsiz çocukların cenaze törenlerini düzenleyen bir kuruluşla irtibata geçti.

tabut

Daha sonradan Ericka'nın evinin olduğu yerin 1930'lara kadar mezarlık olarak kullanıldığı ortaya çıktı. Burada konutlar oluşturulmaya başlanınca da mezarlık başka bir yere taşınmıştı. Ancak çocuğun tabutu unutulmuştu.

Garden Of Innocence, çocuğa Miranda ismini verdi ve cenazesini başka bir yere taşıdı. Ancak yine de çocuğun kim olduğu bilinmiyordu ve araştırılmaya devam edildi.

tabut-2

Yetkililerle irtibata geçildikten sonra çocuğun adının Edit Howard Cook olduğu ortaya çıktı. 13 Ekim 1876 tarihinde hayatını kaybetmişti. Ayrıca Edith'in erkek kardeşinin torunu olan Peter Cook'un hayatta olduğu ortaya çıktı.

Peter Cook, KPIX-TV'ye “Kendisinden hiç haberdar olmadığım bir akrabamın varlığını öğrendim. En kötüsü de çocuğun üç yaşında vefat etmiş olması” dedi.

Edith'in ölüm nedeni hala anlaşılamadı. Salgın bir hastalıktan dolayı hayatını kaybettiğine inanılıyor.

Edith'in kimliği ortaya çıktıktan sonra Garden Of Innocence yetkilileri tabutunu gerçek bir mezarlığa taşıdı ve cenaze töreni düzenledi.