Sözcü Plus Giriş

Hafta sonu hava durumu! İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya’da hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre hafta sonu hava nasıl olacak? İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya dahil olmak üzere ülkemizde birçok kentte hafta sonu hava durumu merak ediliyor. İşte 29-30 Temmuz hava durumu...

Güncellenme: 21:11, 28/07/2017
Hafta sonu hava durumu! İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya’da hava nasıl olacak?

Haberimizden İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya hafta sonu yani 29-30 temmuz hava duırumunu öğrenebilirsiniz. İstanbul’da dün başlayan şiddetli dolu yağışı ve fırtına ardından hafta sonu hava durumu nasıl olacak merak ediliyor. Yağmur ve dolu etkisini kaybederken tekrar bol güneşli havalar bizi bekliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin ve Ardahan çevreleri ile bu akşam ilk saatlerde Bandırma çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede (4 ila 10 derece) azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Orta Karadeniz Kıyıları ile zamanla iç ve batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Güney Ege’de yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul’da vatandaşlar yağmur ve dolunun ardından hafta sonu hava durumunun düzelmesinin bekliyor. Yağış dururken cumartesi ve pazar günü bulutlu geçeçek. En düşük sıcaklık 22 en yüksek sıcaklık ise 32 derece olacak.

istanbul

ANTALYA HAVA DURUMU

Hafta sonu Antalya’da hava sıcaklığı oldukça yüksek olacak. Gündüz sıcaklıklar 38 dereceye kadar yükselecek.

antalya

İZMİR HAVA DURUMU

İzmir’de hava cumartesi az bulutlu seyir edecek. Pazar günü güneşli geçerken sıcaklık artarak 36 dereceye kadar çıkacak.

izmir

BURSA HAVA DURUMU

Bursa’da hava hafta sonu ayer yer bulutlu olacak. En yüksek sıcaklık ise 32 derece.

bursa

ANKARA HAVA DURUMU

Ankara’da hafta sonu bol güneşli geçerken sıcaklıklar 30 derece civarı seyredecek.

ankara