Hülya Erçin kimdir? Unutulmaz kadın voleybolcu hayatını kaybetti

Türk Milli Voleybol Takımı'nın eksi oyuncularından olan Hülya (Babalı) Erçin hayatını kaybetti. Hülya Erçin kaç yaşındaydı? Hülya Erçin hangi takımlarda görev aldı?

Hülya Erçin kimdir? Unutulmaz kadın voleybolcu hayatını kaybetti

Unutulmaz voleybolcularımızdan Hülya Erçin 55 yaşında hayatını kaybetti. Hülya Erçin’in kaybı spor dünyasını hüzne boğdu. Hülya Erçin’in ölümüyle ilgili Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan bir açıklama yapıldı.

“Türk Milli Voleybol Takımı'nın eski oyuncularından ve Eczacıbaşı'nda uzun yıllar oyunculuk, takım kaptanlığı, menajerlik yapan, Türk Voleybolu'nun önemli isimlerinden Hülya (Babalı) Erçin'in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.
Erçin'in cenazesi, yarın (25 Temmuz 2017 Salı), Zincirlikuyu Camisi’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecektir.
Hülya Erçin'e Allah'tan rahmet, Babalı ve Erçin ailelerine, yakınlarına, sevenlerine ve tüm voleybol camiasına başsağlığı dileriz.”

HÜLYA ERÇİN KİMDİR?

Voleybola küçük yaşlarda başlayan Erçin, 1973’te kardeşi Meral Erçin’le birlikte Eczacıbaşı Genç Takımı’na girdi. Bir süre sonra A Takım’a yükselen Erçin, 1976 yılında ilk kez milli oldu ve 147 kez milli formayı giydi. 1991’de jübilesini yaptı. Eczacıbaşı A Bayan Takımı’nın menajerliğine getirildi.