Sözcü Plus Giriş

İstanbul trafik durumu nasıl? Yağmur ve dolu trafiği nasıl etkiledi?

İstanbul'un bazı bölgelerinde yağış başladı. Vatandaşlar yol ve trafik durumunu merak ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarılarda bulunmuştu. Yağmur ve dolu yağışı beklenen, yer yer de yağmur altında kalan İstanbul'da yol ve trafik durumu nedir? İşte Yandex ve İBB canlı trafik haritası...

null
Güncellenme: 18:41, 27/07/2017
İstanbul trafik durumu nasıl? Yağmur ve dolu trafiği nasıl etkiledi?

Silivri ve Beylikdüzü tarafından şiddetli yağmur işle birlikte dolu yağışının da etkili olduğu görüldü. Meteoroloji İstanbul için yoğun yağış uyarısında bulunmuştu. Peki yağmur ve dolu trafiği nasıl etkiledi. İstanbul yol durumunu aşağıdaki Yandex yol ve İBB Trafik haritalarından takip edebilirsiniz.

BEKLENEN YAĞIŞ DOLU İLE GELDİ

İstanbul’da meteorolojinin uyarılarının ardından beklenen şiddetli yağmur doluyla birlikte etkisini göstermeye başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından beklenen şiddetli yağış akşam saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başladı. Silivri ve Beylikdüzü tarafında başlayan şiddetli yağmurla birlikte dolunun da etkili olduğu görüldü. Şiddetli yağmur ve dolu bölgede etkisini sürdürüyor.

İSTANBUL YOL DURUMU


FIRTINA TATİLCİLERİ KORKUTTU

Marmara Denizi’nde etkili olan fırtına ve sağanak yağış, Balıkesir’e bağlı olan Marmara ve Avşa adalarında yaşamı olumsuz yönde etkiledi.

Bugün öğleden sonra bir anda bastıran fırtına ve yağmur Marmara ilçesinde kurulan pazardaki tezgahların devrilmesine neden oldu. Denize giren vatandaşlar kapalı alanlara girmek zorunda kaldı. Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, “Önce dolu bastırdı. Sonra sağanak yağmur ve fırtına 15 dakika sürdü. İlçede açık pazar yerindeki bazı tezgahların fırtına nedeniyle devrildiğini duyduk. Başkada önemli bir şey yok” dedi.

İBB TRAFİK HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

KAPIKULE'DEN DOLU OLARAK GİRİŞ YAPTI

Edirne Kapıkule Sınır Kapısının bulunduğu bölgede dolu etkili oldu.  Edirne’de son bir haftadır hava sıcaklığı ortalama 40 derecelerde seyrederken, bugün öğle saatlerinde Bulgaristan üzerinden gelen yağmur bulutları Kapıkule’de gurbetçilere dolu sürprizi yaşattı. Edirne’de aşırı sıcakların ardından öğle saatlerinde Kapıkule’de aniden bastıran dolu yaşamı olumsuz etkiledi. Kapıkule’de kısa süre etkili olan dolunun bazı ekili tarım arazilerine zarar verdiği öğrenildi.

İlginizi ÇekebilirMeteoroloji İstanbul'da kuvvetli yağmur bekliyor! Yağmur saat kaçta başlayacak? (Hava durumu 27 Temmuz)Meteoroloji İstanbul'da kuvvetli yağmur bekliyor! Yağmur saat kaçta başlayacak? (Hava durumu 27 Temmuz)
Yayınlanma Tarihi:18:15,