Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da yarın yağış devam edecek mi? İstanbul 28 Temmuz hava durumu

İstanbul 28 Temmuz saatlik hava durumu... İstanbul'da yarın dolu yağışı devam edecek mi? Meteoroloji uyarıları ve hava durumunun haberimizden öğrenebilirsiniz.

null
Güncellenme: 22:34, 27/07/2017
İstanbul’da yarın yağış devam edecek mi? İstanbul 28 Temmuz hava durumu

İstanbul’da şiddetle başlayan yağmur ve dolu hayatı olumsuz etkiledi. Vatandaşlar yarın yani 28 Temmuz’da da yağışın devam edip etmeyeceğini merak ediyor. İstanbul saat saat hava durumunu haberimizde bulabilirsiniz.

İBB’DEN YAĞIŞ AÇIKLAMASI

İstanbul’da akşam saatlerinde başlayan ve şiddetini giderek artıran yağış nedeniyle kentin birçok bölgesinde olumsuzluk yaşanırken, İstanbul’u yaşanmaz hale getitiren yağış için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden son dakika açıklaması geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yağışların çok etkili olduğunu, 18 Temmuz'da 45 dakikada yaklaşık 50-60 kilogram yağışın, bugünkü yağışta ise 20 dakikada fırtına ve dolu ile birlikte 30-40 kilogram arasında yağışın kaydedildiğini bildirdi.

İlginizi ÇekebilirŞiddetli yağış ve fırtına İstanbul'u yerle bir ettiŞiddetli yağış ve fırtına İstanbul'u yerle bir etti

İSTANBUL HAVA DURUMU VE METEOROLİ UYARILARI

Meteoroloji genel müdürlüğü uyarıda bulundu: İstanbul genelinde devam eden gök gürültülü sağanak yağışların; İstanbul Anadolu Yakası, Yalova ve Kocaeli (Çayırova, Gebze, Darıca, Körfez, Derince, Karamürsel, Gölcük) çevrelerinde de yer yer kuvvetli olarak devam etmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, lokal su baskını, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

hava-durumu

istanbul

YAĞIŞ UÇUŞLARA ENGEL OLDU

İstanbul'da meteorolojinin uyarılarının ardından beklenen yağmur etkisini sürdürürken Atatürk Havalimanı'nda şiddetli yağıştan nasibini aldı. Yağışın etkisiyle Havalimanı'nda iniş yapmaya hazırlan uçaklar bir süre havada tur atmak zorunda kaldı. Bazı uçaklar ise başka meydanlara yönlendirildi. Havalimanından kalkış yapmaya hazırlanan uçaklar ise bir süre beklemek zorunda kaldı.

Şiddetli yağışın etkisiyle Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş katından terminali içerisine su sızıntısı meydana geldi. Bunun üzerine harekete geçen havalimanı yetkilileri su sızıntısının yaşandığı bölgedeki yolcuları uzaklaştırarak önlem aldı. Görevliler terminal içerisindeki suyun tahliyesi için çalışma başlattı.

İlginizi Çekebilirİstanbul'da otobüs suya gömüldü!İstanbul'da otobüs suya gömüldü!