Küçükçekmece Fatih mahallesinde üst geçit isyanı

İstanbul’un Küçükçekmece İlçesine bağlı Fatih Mahallesi’nde devam eden Halkalı – Sirkeci banliyö tren hattı inşaatı sebebiyle bölgenin şantiye alanına dönmesi mahallelileri isyan ettirdi. Mahallede yaşayan özellikle hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlar bu durumdan oldukça şikayetçi. Eski Halkalı Sirkeci banliyö tren hattının da üstünden geçerek, Tepeüstü Mahallesi ile Fatih Mahallesi’ni birbirine bağlaması için yapılan üst geçitin 'kullanılamaz' olduğunu savunan vatandaşlar bu duruma tepki gösterdi.

Küçükçekmece Fatih mahallesinde üst geçit isyanı

Uğur Düşen/SÖZCÜ

Köprüye çıkışın sadece merdivenlerle yapılması ve bu merdivenin 104 basamaklı olması, hem engelli vatandaşların hem de yaşlıların oldukça tepkisine yol açıyor. Üstelik trafiğin rahatlatması amacıyla yapılan bu üst geçit, trafiği daha da arttırıyor.

Üst geçidin hemen dibinde yer alan apartmanların ise üst katlarına yer alan dairelerin hemen önünden geçen bu üst geçitten, daire sahipleri de oldukça muzdarip.

ustgecitVATANDAŞLAR SESİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Bu üst geçitten, trafikten, şantiye alanına dönmüş yollardan ve yaya kaldırımlarından oldukça dertli olan mahalle sakinleri seslerini sosyal medyadan duyurmaya çalışıyorlar. Facebook’ta yer alan ‘Küçükçekmece Ailesi Sosyal Dayanışma Platformu ve Küçükçekmeceliler’ adlı sayfadan yaşanan sorunlarla ilgili paylaşımlarda bulunan vatandaşlar, yetkililerden bir açıklama ve çözüm bekliyor.

 

 TRAFİĞE KAPALI SAHİL YOLUNA ARACIYLA GİREN VATANDAŞ İSYAN ETTİ

Mahallenin içindeki trafikten bıkan bir vatandaş aracıyla trafiğe kapalı sahil yoluna girerek yoluna buradan devam etti.

k-cekmece

Adeta isyan eden bu vatandaş mahalleye ait şikayetlerin yer aldığı Facebook sayfasında görüntüleri paylaştı.

ugur

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...