LYS sonuçları saat kaçta açıklanıyor? (ÖSYM sorgulama sayfası)

LYS sonuçları için büyük gün geldi ve geri sayım resmen başladı. Binlerce öğrenci LYS sonuçlarını merak ediyor. ÖSYM tarafından açıklanacak olan LYS sonuçları saat kaçta açıklanacak ve LYS tercihleri ne zaman yapılacak soruları merak ediliyor. Biz de sınava giren okurlarımız için LYS sonuçları ile ilgili tüm bilgileri derledik...

LYS sonuçları saat kaçta açıklanıyor? (ÖSYM sorgulama sayfası)

LYS sonuçları bugün açıklanıyor. 1 yıl boyunca büyük bir çalışma sonucu sınavlara giren öğrenciler LYS sonuçlarının kaçta açıklanacağını merak ediyor. Peki bugün LYS sonuçları saat kaçta açıklanacak ve LYS tercihleri ne zaman açıklanacak? İşte LYS ile ilgili son gelişmeler…

LYS SONUÇLARI SORGULAMA

LYS SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Türkiye’nin ve KKTC’nin dört bir yanından 832 bin 994 adayın başvuru yaptığı LYS sonuçları bugün açıklanacak. ÖSYM takvimine göre 10-11 ve 17-18 tarihlerinde açıklanan LYS sonuçları, geçtiğimiz yıl saat 17.00 sularında açıklandı. Bu sene ise sonuçların saat kaçta açıklanacağı henüz belirsizliğini koruyor.

LYS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

LYS sonuçlarının açıklanmasıyla beraber gözler LYS tercihlerine çevrilecek. Binlerce öğrenci YGS/LYS puanları değerlendirilerek tercihlerini yapacak.

18 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak olan LYS tercihleri, 26 Temmuz 2017 tarihinde sona erecek. Adaylar puanları doğrultusunda istedikleri üniversite programları için tercih yapabilecekler.