LYS tercih sonuçları için bekleyiş: Üniversite tercihleri ne zaman açıklancak?

Üniversite hayatlarına başlayacak olan öğrenciler şimdi heyecanla tercih sonuçlarını bekliyor. Sene boyunca YGS, LYS virajlarında emeklerini ortaya koyan öğrenciler tercihlerini yaptı ve bekleyişe geçti. Hayallerindeki üniversiteye kavuşmak isteyen öğrenciler şimdi ÖSYM'den gelecek tercih sonuçları açıklamasını bekliyor. İşte üniversite tercihlerine dair detaylar...

LYS tercih sonuçları için bekleyiş: Üniversite tercihleri ne zaman açıklancak?

Birçok öğrencinin eğitim hayatında yeni bir sayfa açacak olan üniversite tercih sonuçlarına kısa bir süre kaldı. Büyük bir merak içinde beklenen üniversite tercih sonuçları ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden yayınlanacak. Tercih sonuçlarının tam olarak hangi tarihte yayınlanacağı henüz belli olmasa da ÖSYM’nin sonuçları ağustosun ilk haftasında yayınlaması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl 10 Ağustos tarihinde açıklanan sonuçların, bu sene geçtiğimiz seneye göre daha erken bir tarihte açıklanması bekleniyor.

LYS YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Önceki sınavlarda olduğu gibi LYS yerleştirme sonuçları da ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr adresindeki Sonuç Açıklama Sistemi üzerinden ilan edilecek. LYS tercih sonuçları açıklandığı zaman ilgili linke tıklayarak açılan sayfadan T.C. kimlik numarası/YU numarası ve şifre girilerek kontrol edilebilecek.