Nadir Tütüncü kimdir, kaç yaşında, neden öldü?

Türk iş dünyası acı bir haberle sarsıldı. Türkiye'nin önemli şirketlerinden biri olan Nadir Metal Rafineri'nin kurucusu Nadir Tütüncü, hayatını kaybetti. . Peki Nadir Tütüncü kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü? İşte Tütüncü'nün hayat hikayesi...

Nadir Tütüncü kimdir, kaç yaşında, neden öldü?

Dünyaca ünlü Türk iş adamı Nadir Tütüncü hayata gözlerini yumdu. Peki Nadir Tütüncü kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü, hastalığı neydi? İşte Tütüncü’nün vefatıyla ilgili tüm bilgiler…

81 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ

İş dünyasının yakından tanıdığı, dünya genelinde çok büyük işlere imza atmış iş adamı Nadir Tütüncü, 81 yaşında hayata gözlerini yumdu. 16 metrekarelik bir alanda kurduğu şirketi ile dünyada ses getiren işlere imza atan Tütüncü, şirketini Türkiye’nin en büyük 500 firması arasına sokmayı da başarmıştı.

Nadir Metal ve Rafineri’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Nadir Tütüncü, son yolculuğunu uğurlandı ve Kozlu Mezarlığı’nda defnedildi.

NADİR TÜTÜNCÜ KİMDİR?

Bu sabah itibariyle hayata gözlerini yuman Nadir Tütüncü, 1936 yılında Tekirdağ’da hayata merhaba dedi. Küçük yaşlarda ramatçılık işine atılan Tütüncü, yanında çalıştığı ustasının tecrübesinden faydalanarak yaptığı işi adeta bir sanata dönüştürdü.

1960 yılında, henüz 24 yaşında 16 metrekarelik bir atölye açan ve burada Nadir Metal Rafineri’nin temellerini atan ünlü iş adamı, bu şirketi ilerleyen yılllarda yılda 150 ton altın, 200 ton gümüş işleme kapasitesine sahip dev bir şirkete dönüştürdü. 2016 yılında Türkiye’nin en büyük firmaları listesinde 53. oldu.