Sözcü Plus Giriş

Özel güvenlik sınav sonuçları açıklandı mı? (71. Özel Güvenlik Sonuçları sorgulama ekranı)

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Özel Güvenlik Sınav sonuçları için heyecan dorukta. Binlerce aday Özel Güvenlik Sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki Özel Güvenlik Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

14:18 -
Özel güvenlik sınav sonuçları açıklandı mı? (71. Özel Güvenlik Sonuçları sorgulama ekranı)

Özel Güvenlik Sınav sonuçları için beklenen zaman geldi çattı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 71’inci Temel Eğitim Sınavı’na giren binlerce aday, merakla sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki Özel Güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, saat kaçta açıklanacak?

ÖZEL GÜVENLİK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından açıklanan sınav takviminden edinilen bilgilere göre, Özel Güvenlik Sınav sonuçları bugün açıklanacak. Sonuçların öğleden sonra açıklanacağı tahmin ediliyor.

ÖGG'DEN KAÇ PUAN ALMAK GEREKİYOR?

Özel Güvenlik sınavından geçer not alabilebilmek için sınavın ve uygulama sınavının puanlarının aritemetik ortalamasının 60 olması gerekmektedir. Örnek verecek olursak;

Temel eğitim sorularından 60 soruyu doğru cevaplayan,

Silah bilgisi sorularından 15 soruyu doğru cevaplayan ve

Atıştanda 3 isabet yapsan

60 soru * 1 puan =60 puan

15 soru*2 puan =30 puan 3 isabet*10 puan =30 puan

Toplam =120 puan /2 = 60 puan alır ve sınavı geçer.

ÖZEL GÜVENLİK SINAV SONUÇLARI NEREDEN KONTROL EDİLECEK?

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı sitesinden temel eğitim sınav sonuç ekranından sınav sonuçları kontrol edilebilecek. İlgili ekrana aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ÖZEL GÜVENLİK TEMEL EĞİTİM SINAV SONUCU SORGULAMA 

Nasıl özel güvenlik görevlisi olunur?

Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kişiler bir özel güvenlik eğitim kurumundan gerekli eğitimleri alırlar ve özel güvenlik eğitim sınavında başarılı olmaları halinde özel güvenlik görevlisi kimlik kartı alabilirler.

Özel güvenlik görevlisi olmak için boy kilo ve yaş standardı var mıdır?

Özel güvenlik görevlisi olmak için belirlenmiş bir boy ve kilo standardı bulunmamaktadır. Silahsız özel güvenlik görevlisi olabilmek için 18 silahlı özel güvenlik görevlisi olabilmek için 21 yaşını doldurmak gerekmektedir. 5188 sayılı Kanun ve ilgili mevzuatında yaş konusunda bir üst sınır bulunmamaktadır.

Son güncelleme: android-time 14:19 24.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more