PYBS sonuçları açıklandı (2017 bursluluk sonucu öğrenme ekranı)

Milli Eğitim Bakanlığı, merakla beklenen PYBS 2017 sonuçları ile ilgili açıklamayı yaptı. Binlerce aday müjdeli haberle sevindi ve PYBS sonuçlarını nasıl öğreneceklerini araştırmaya başladı. İşte PYBS bursluluk sonucu öğrenme ekranı...

PYBS sonuçları açıklandı (2017 bursluluk sonucu öğrenme ekranı)

Binlerce adayın merakla beklediği PYBS 2017 sonuçları resmen açıklandı. Adaylar şimdi PYBS sonuçlarını nereden öğreneceklerini araştırıyor. İşte PYBS sonuçları ile ilgili tüm bilgiler…

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 10 Haziran’da gerçekleştirilen Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) için yaptığı duyuruda, sonuçların resmen 18 Temmuz’da açıklanacağını açıklamıştı. Bakanlık tarafından yapılan açıklama sonrası merakla bugünü bekleyen binlerce öğrenci, muradına erdi. MEB’ten yapılan açıklamaya göre; İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı sonuçları açıklandı.

MEB SİTESİNDEN SONUÇLARINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖDSGM SİTESİNDEN SONUÇLARINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

PYBS BURSLARI NE KADAR? ÖĞRENCİLERE KAÇ PARA VERİLECEK?

Bursluluk sınavına giren ve bu sınavda başarılı olan öğrencilere burslar 3 ayda yatırılır. Senede 4 kere yatırılan bursların ilki genelde Eylül-Ekim aylarında yatırılır. Sonrasında ilk yatırılan ayı takiben 3 ayda bir yatırılır. Bursların 475 TL olarak yatırılması bekleniyor.

PYBS'de sonuç günü: Bursluluk sınavı (PYBS) sonuçları açıklandı mı? İlginizi Çekebilir PYBS'de sonuç günü: Bursluluk sınavı (PYBS) sonuçları açıklandı mı?