Rüştü Reçber kimdir, Fatih Terim’e ne dedi? (Rüştü’den Terim’e mektup)

Rüştü - Fatih Terim gerginliği hız kesmiyor. Geçtiğimiz gün Milli Taımlar Direktörü Fatih Terim'in kendisine yönelik yazdığı mektubu köşesinden yayınlayan Rüştü Reçber, bugün Terim'e cevap verdi. Peki Rüştü Terim'e ne yazdı, Fatih Terim - Rüştü gerginliğinin sebebi ne?

Rüştü Reçber kimdir, Fatih Terim’e ne dedi? (Rüştü’den Terim’e mektup)

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Milli Takımın unutulmaz file bekçisi Rüştü Reçber, Fatih Terim’in dün kendisine yazdığı mektuba bugünkü köşesinden cevap verdi. Peki Rüştü Reçber Fatih Terim’e ne yazdı, Fatih Terim Rüştü’ye ne yazmıştı? İşte Rüştü Fatih Terim arasındaki gerginliğin detayları…

RÜŞTÜ – FATİH TERİM GERGİNLİĞİNDE SON ROUND

Geçtiğimiz gün Fatih Terim’in Alaçatı’da bir kavgayı karışması sonrası istifa etmesi gerektiğini yazan Reçber, ertesi gün Terim’den gelen mektubu köşesinden yayınladı. Bu mektuba bugün yine köşesinden cevap veren Rüştü, adeta açtı ağzını yumdu gözünü.

İŞTE RÜŞTÜ REÇBER’İN TERİM’E VERDİĞİ CEVAP

“Alaçatı baskınından sonra milyonlarca insan gibi ben de istifa etmeniz gerektiğini söyledim. Bunları yazarken de size hakaret etmedim. Siz, “İstifa etmeli” diyen herkese hakaret mi edersiniz. Bu hakaret dolu sözler Türkiye Futbol Direktörü olan birine yakışıyor mu? Ben size değil ama o makama yakıştıramıyorum. Ve üzülüyorum.

Hocam…

“Sevgili Rüştü” diye başlayan ve baştan sona hakaret içeren hatta yer yer tehdit dolu dünkü mektubunuzu okudum. Ve cevap hakkına duyduğum saygıdan dolayı da noktasına, virgülüne dokunmadan yayınladım.Önce ne yazdığımı, neden yazdığımı size ve okurlarımıza bir kez daha hatırlatayım. Sizin “Alaçatı baskınınızı” yazdım.

Hani şu Yüzevler Kebapçısı’nda damatlarınız ile birlikte karıştığınız kavgayı. Başka bir deyişle “Alaçatı baskınınızı” Bunun Türkiye Futbol Direktörü sıfatı taşıyan birine yakışmadığını söyledim. İstifa etmeniz gerektiğini açık açık yazdım. “Eğer siz istifa etmiyorsanız, görevden alınmalısınız” dedim. Bunları dile getirirken de, size hakaret etmedim. Yıllarını futbola vermiş biri olarak düşüncelerimi kağıda döktüm.

Bakın o yazıda ne dedim:

– Bu ülkede çocuklar var.

– Bu ülkede gençler var.

– Bu ülkede sporu gerçek anlamıyla seven insanlar var.

İşte bu sebeplerledir ki, belli konumlara ulaşmış insanların sadece kendilerine ve ailelerine değil, topluma da sorumlulukları var.

Eğer o insanlar, bu sorumlulukların altında eziliyor ya da güç zehirlenmesi yaşıyorsa, bu kez gerekli merciler görevlerini yapmak zorundadır.

İyi şeylerin ödüllendirilmesi gibi, yapılan yanlışların da bir karşılığı olmalı.”

Haksız mıyım…

Baştan sona hakaret, hatta yer yer tehdit dolu mektubunuzda bunların hiç birine yanıt vermediniz.

Bu ülkede milyonlarca insan bu baskından sonra sizin istifa etmeniz gerektiğini söyledi.

Ben de istifa etmeniz gerektiğini yazdım.

Siz “İstifa etmeli” diyen herkese hakaret mi edersiniz?

Mektubunuzu bir kez daha okuyun.

Türkiye Futbol Direktörü olarak bu kelimeleri kendinize yakıştırıyor musunuz?

Ben size değil ama Türkiye’nin Futbol Direktörüne yakıştıramıyorum.

Sadece üzülüyorum.

İftira atma, kanıtla

Mektubunuz sadece hakaret ve tehdit içermiyor.

Aynı zamanda bir iddia da bulunuyor ve en hafif tabiriyle iftira atıyorsunuz.

Bu yazıları benim kaleme almadığımı iddia ediyorsunuz.

O zaman bu iddianızı kanıtlamak zorundasınız.

Sadece hakaret değil, iftira da yakışmıyor o makama.

Umarım farkına varırsınız.

Minnettarlığım sadece halkımıza

Sizi futbol oynadığım dönemden bu yana iyi tanıyorum.

Hep en doğru sizsiniz..

En haklı olan da.

Her şeyi bilen de..

Sözünüzün üstüne söz söylenmez.

Bizi de bizden iyi bilirsiniz (!)

Ben yıllarımı Türk futboluna verdim. Kendimi anlatmaya ihtiyaç hissetmiyorum. Çok kıymetli ve bilinçli Türk insanıherkesi gerektiği yere zaten bu zamana dek koymuştur.

Ve bundan böyle de koymaya devam edecektir.

Benim minnettarlığım her zaman onlaradır.

“Gecenin hükmü sabaha kadardır.”

Bu en sevdiğim sözlerden biridir.

RÜŞTÜ REÇBER KİMDİR?

10 Mayıs 1973 tarihinde Antalya’da dünyaya gelen Rüştür Reçber, kaleci mevkiinde görev yapmış ve Fenerbahçe, Beşiktaş ve Milli Takım’da büyük hizmetlerde bulunmuştur. 2003 yılında dünyanın en iyi 3. kalecisi seçilen Reçber, dünya futbol tarihinin en ünlü futbolcularından biri olan Pele tarafından yaşayan en iyi 100 futbolcudan biri olarak seçilerek FIFA 100 listesinde yer almıştır. Reçber, bir süredir beIN Sports’ta yorumcu olarak görev yapmaktadır.