Yılmaz Büyükerşen’e saldıran Mahfuz Banlı kimdir?

Mahfuz Banlı isimli şahıs Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yumruklu saldırıda bulundu. Daha önceden de adli kaydı bulunan Mahfuz Banlı kimdir?

Yılmaz Büyükerşen’e saldıran Mahfuz Banlı kimdir?

Yılmaz Büyükerşen’e saldırıda bulunan Mahfuz Banlı isimli şahıs vatandaş tarafından merak ediliyor. Mahfuz Banlı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’e ayrıca silah da çekti. Merak ettiğiniz Mahfuz Banlı kimdir sorusunun yanıtı haberimizde.

Saldırgan Mahfuz Banlı’nın, söz konusu büfeler bölgesinde gezerken Yılmaz Büyükerşen'e , “Başkan gel bir çay ısmarlayalım” dediği Başkan Büyükerşen'in “ruhsatsız ve izinsiz yapılan yerlerde çay içmem” karşılığını verdiği ve bu sırada saldırıya uğradığı öğrenildi.

MAHFUZ BANLI KİMDİR?

hurriyet.com.tr adresinde yer alan eski bir habere göre çete lideri olarak da tutuklanan Mahfuz Banlı bir cinayet suçundan da yargılanmış. Daha Eskişehir Boks Federasyonu İl Temsilciliği de yapan Mahfuz Banlı polis emeklisidir. Mafya olarak da nitelendirilen şahısın etkinliğine ilk döneminde Büyükerşen’in son verdiği de ifade ediliyor.

Yılmaz Büyükerşen kimdir? Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Saldırıya uğradı İlginizi Çekebilir Yılmaz Büyükerşen kimdir? Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Saldırıya uğradı

Mahfuz Banlı 1992 yılında Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’den emekli olmuş. Memur olduğu dönemde Terörle Mücadele Şubesi’nde çalışan Mahfuz banlı’nın otopark ve kahvehane işletmeciliğpi yaparken yaralama ve azmettirme suçlarına karıştığı da biliniyor.

İlginizi Çekebilir Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e saldırı

14 Mart 2007’de tasarlayarak adam öldürmek suçundan gözaltına alınan 5 kişiden biri olan eski polis memuru çete lideri olarak nitelendirilmişti. Ersin Kaymak adlı kişinin öldürülmesi olayına karıştığı gerekçesi ile yargılanmıştır. Emekli polis Mahfuz Banlı ve yanındaki 8 kişiye Özel yetkili Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Müebbet alan bazı kişilerin mahkemede “cinayeti para için değil, nam, şöhret olmak ve gayrimeşru işler yapan Mahfuz Banlı’ya kıyak olsun” diye işlediklerini de söyledi.

Büyükerşen'den saldırı açıklaması İlginizi Çekebilir Büyükerşen'den saldırı açıklaması