Sözcü Plus Giriş

Karsan’dan BMW Jest’i

Yüzde 100 Türk markası Karsan, Alman otomotiv devi BMW ile tedarik anlaşması yaptı. Karsan’ın üreteceği elektrikli Jest modeli BMW’nin motor ve bataryalarını taşıyacak

10:53 -
Karsan’dan BMW Jest’i

Bursa'da, kuruluşunun 50. yılını geride bırakan ve toplu taşıma ve ticari araç üretimi gerçekleştiren Karsan, dünyanın lider premium otomobil markalarından biri olan BMW ile elektrikli motorlu araçlar için tedarik anlaşması yaptı. Karsan CEO'su Okan Baş, “Karsan ile BMW Grubu arasındaki tedarik anlaşmasının diğer projelerde de devam edeceğini tahmin ediyoruz.

elektrikli-karsan-jest

Kendi ürünlerini sıfırdan tasarlayıp üreten ve pazara sunan yüzde 100 Türk markası olarak Avrupa'da ve ABD'de de önemli ihalelere giriyor, ticari araç alanında dünyaya çözümler sunmayı sürdürüyoruz. BMW ile yaptığımız tedarik anlaşması da müşterilerimiz tarafından takdir ve talep edilen özelliklerimizi elektrikli versiyonumlarımızda da korumamıza ve hatta bir adım öteye taşımamıza olanak sağlamıştır” diye konuştu.

karsan-kutu

180 KİLOMETRELİK MENZİL

Anlaşmanın ilk ürünü olan Jest Electric, BMW teknolojisi ile birleşerek elektriklendi. Gerçekleştirmiş olduğu 100 bin adetlik BMW i3 satışıyla (sınıfında dünyanın en çok satan elektrikli otomobili) alanında dünyanın lider premium otomobil üreticisilerinden olan BMW'nin elektrikli motoru ve bataryasıyla sürüş güvenliği, dayanıklılık ve performans avantajı da sağlıyor.

karsan

Jest Electric, Madrid Belediyesi ihalesine yönelik kapsamlı testlerde tek şarj ile 180 kilometrelik menzile ve tam 18 saatlik çalışma süresine ulaşmayı başardı. Jest Electric, BMW'nin 94 amper saat (Ah) veya 33 kilowatt saat (kWh) kapasiteli yüksek voltajlı lityum iyon piller tarafından besleniyor.

karsan-atak

JEST+ATAK+ ‘ENGELSİZ YAŞAM FUARI’NA KATILIYOR

Karsan, Türkiye'nin tek yerli ve engelli dostu minibüs modeli Jest + ile 8 metrelik alçak tabanlı modeli Atak'ı EyafExpo – Engelsiz Yaşam Fuarı'nda sergileyecek. 30 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy'de kapılarını ziyarete açacak fuar, sivil toplum kuruluşlarının da katkılarıyla güçlü bir kamuoyu oluşturarak engelliler adına çözüm üretilmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more