Maserati’de Levante rüzgarı

Adını hafif esintiden ansızın şiddetli bir fırtınaya dönüşebilen bir Akdeniz rüzgarından alan ve sportif lüks SUV Maserati’nin son üyesi Levante markayı da uçuruyor. Bu yıl global satışlarını yüzde 90 artıran marka Levante üretimini de iki katına çıkardı.

Maserati’de Levante rüzgarı

Ülkemizde Tofaş çatısı altında Ferrari ve Maserati markalarının ülkemizde distribütörlüğünü yürüten FerMas, İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati'nin lüks ve sportif SUV modeli Levante'yle dikkatleri üzerine topluyor. 100 yılı aşkın bir tarihe sahip olan Maserati, konforlu bir spor otomobiller üretebilme düşüncesiyle, 2013 yılında stratejik bir kararla büyük bir yatırım gerçekleştirdi ve üretim kapasitesini arttırdı. Lüks İtalyan marka dünya genelinde her geçen yıl bir önceki yıla oranla daha iyi bir performansla büyüyor ve 2017 yılının ilk altı ayında dünya genelindeki satışlarını bir önceki yıla oranla yüzde 90 oranın yükseltti. Bu gelişmedeki en büyük etkenlerden bir tanesi de 2016 Cenevre Otomobil Fuarında resmen tanıtılan ve kademeli olarak dünya pazarlarında satışa sunulan Levante modeli oldu.

maserati-4

ÜÇ HANELİ RAKAMLAR HEDEFLEDİK

Levante'nin iki katına çıkarılan üretiminin yapıldığı Mirafiori Fabrikası'nın tanıtıldığı ve içinde tüm Maserati modellerinin test sürüşünün de gerçekleştirildiği organizasyona ev sahipliği yapan Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, “Marka önce Ghili ve ardından Quattroporte modelinin dizel motorlu versiyonlarını pazara sundu. Global anlamda yaşanan bu gelişmeler bir şekilde Türkiye'ye de yansıdı. Ghibli, Quattroporte ve Levante'den önce sınırlı rakamları konuşurken, geçen sene ürün gamımızdaki hareketlenme ile 73 adetlik satış rakamına ulaştık. Bu yılı da 85 adetlik satışla kapatmayı öngörmekteyiz. Önümüzdeki yıl 3 haneli satış rakamlarına ulaşmayı ümit ediyoruz. Ayrıca satış sonrasında verdiğimiz hizmetlerle de ön plana çıkmaya devam ediyoruz. Fer Mas olarak, Doğu Avrupa'da iki yıl üst üste ‘En İyi Satış Sonrası Hizmet Ödülü'nü aldık” diye konuştu.

maserati-3

BİR YILDA ÜÇ YENİ BAYİİ YATIRIMI

2017'nin bizim için en önemli konularından biri de Maserati için hedeflediğimiz bayilik sisteminin devreye alınmasıydı diyen Şirket Müdürü Bel, “Nisan ayı sonu itibariyle Birmot ile birlikte Ankara'da, Eylül ayında Mengerler ile birlikte Bursa'da bayimizin açılışını gerçekleştirdik. Yine Birmot ile birlikte çalıştığımız Antalya bayimizde ise araçlar sergilenmeye başladı ve kısa süre içerisinde tam anlamıyla hizmette olacak. Artık Fer Mas'ın İstanbul dışında, 3 merkezi ilde daha satış-servis noktası bulunuyor. Bu da markanın geleceğine olan inancımızı ve güvenimizi gösteriyor” dedi.

maserati-2

MASERATİ’NİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ’!

Maserati en yeni modeli Levante'nin üretim kapasitesini iki katına çıkarttı. Efsanevi markanın yeni SUV modeli için özel olarak kurulan yeni üretim hattında çift vardiya üretim modeline geçildi. Yeni Levante modelinin üretildiği, 1939 yılından beri otomobil üreten ve Torino’da bulunan Mirafiori, İtalya’nın en ünlü otomobil fabrikalarından olarak öne çıkıyor. Levante'ye olan yoğun talep Maserati'nin yüzünü güldürüyor.  Levante’nin tamamen yeni üretim hattında üretim kalitesinde tamamen yeni standartlar yakalamak üzere; en yeni bilgisayar teknolojileri ile çalışan robot kaynağı, montajı ve boya uygulaması teknolojileri kullanılıyor. Üretim hattında aynı zamanda markaya has ve dünyaca ünlü kişiselleştirme çözümleri, seçkin deri ve ipek uygulamaları gerçekleştirmek üzere geleneksel el işçiliği de kullanılmaya devam ediyor.

AKDENİZ RÜZAGARI: LEVANTE

Levante, Maserati'nin karakteristik tasarım imzasını en net şekilde taşıyan aracı. Zengin standart ekipman seviyesiyle dikkat çeken yeni SUV'un tüm versiyonlarında; farklı sürüş modlarına gore elektronik uyarlanabilen sertlik ve yükseklik ayarlı havalı süspansiyon sistemi, akıllı dört çeker  teknolojisi Q4 ve markanın 8 kademeli otomatik şanzımanı standart olarak sunuluyor. “Spor” ve “Off-road” modları, Levante'nin çift karakterini gözler önüne sererken, sadece bir tuşa basarak, Levante'yi spor ve dinamik bir binek araçtan kabiliyetli ve konforlu bir off-road aracına dönüştürmek mümkün. Ghibli ve Quattroporte'de olduğu gibi, Levante de güçlü V6 turbo dizel motor seçeneği ile de sunuluyor. 3.0 litrelik motor 275 beygir güç ve 600 Nm tork üretiyor. Levante'nin 3 litrelik 350 beygirilik benzinli motoru ise etkileyici bir sürüş deneyimi sunuyor. Levante'nin S versiyonunun kaputu altında yer alan 3.0 litrelik çift turbolu motor ise Ferrari ve Maserati motor geliştirme ekibinin ortak imzasını taşıyor. İlk olarak Ghibli modelinde kullanılmaya başlanan 430 beygirlik diğer benzinli motor, paralel çift turbo  ve yüksek basınçlı (200 bar) yakıt enjeksiyonu gibi özellikleri içeriyor.

Loading...