Sözcü Plus Giriş

Türklere büyük ilgi

46 otomotiv yan sanayi firmasının katıldığı Moskova Fuarı’na Türkler damga vurdu. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Başkanı Orhan Sabuncu, "Pazarın en güçlü tedarikçilerinden biri olduk" dedi.

Metin KÖKLÜÇINAR
Güncellenme: 11:19, 04/09/2017
Türklere büyük ilgi

Türk otomotiv sektörü, temmuzda ihracatını yüzde 113 artırdığı Rusya'da pazar payını artırmak üzere MIMS Automechanika Moskova yan sanayi fuarına katıldı.Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin (OİB) fuara milli katılım sağladığı 46 Türk firması, otomotiv yedek parçaları, havalı fren ve debriyaj sistemleri,motor parçaları, araç filtreleri gibi en yeni ürünleri ile büyük ilgi gördü.

İHRACAT YÜZDE 74 ARTTI

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Başkanı Orhan Sabuncu, geçen ay Rusya'ya otomotiv yan sanayi ihracatını yüzde 74 artırdıklarına dikkat çekerek “Rusya, yan sanayide büyük potansiyel barındırıyor. Türk firmaları, Rus otomotiv ana sanayinin kalite, servis konularında beklentilerini rahatlıkla karşılayacak gelişmiş teknoloji ve insan kaynağına sahip. Bu da bizi pazarın en güçlü tedarikçilerinden biri yapıyor” dedi.

YÜZ YÜZE GÖRÜŞME FIRSATI

Yan sanayinin otomotivdeki katma değer oranının giderek arttığının, bu bağlamda Rusya'nın Türk firmaları için büyük potansiyel barındırdığının altını çizen Orhan Sabuncu “İşletmelerimiz, Rus otomotiv ana sanayinin kalite, servis konularında beklentilerini rahatlıkla karşılayacak gelişmiş teknoloji ve insan kaynağına sahip. Türkiye, aynı zamanda Rusya pazarında otomotiv yatırımları olan bir ülke. Pek çok firma ile yüz yüze görüşmeler gerçekleştirerek ileriye dönük yapabileceklerimizi görüştük” dedi.

Yayınlanma Tarihi:10:55,