Mutlu evliliğe sağlıklı bir adım için cinsel check-up

Boşanmanın en önemli sebeplerinden biri sayılan olumsuz cinsel yaşam için erken önlem alınabiliyor. Peki nasıl? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ayşe Duman, cinsel check-up ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Mutlu evliliğe sağlıklı bir adım için cinsel check-up

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ayşe Duman, genç kızların evlilik öncesinde cinsel check-up yapmaları gerektiği konusunda önemli bilgiler geldi.

Boşanmaların % 60 – 65 nedeninin cinsel kimlik ve cinsellikteki sorunlar olduğu bilgisi bize ‘Nikahtaki Keramet'in cinsel yaşam olabileceğini düşündürmektedir. Varoluşta neslin devamlılığı programının yansıması olan cinsellik, bir çok duygu düşünce şartlanmışlıklarla aile hayatının sonu olabilmektedir.

Hal böyle olunca evlilik öncesi “cinsel check-up” un sağlıklı bir başlangıç için önemini ortaya koymaktadır.

cinsellik-1

Tüm dünyada ve özellikle toplumumuzda çokça var olan yalan yanlış bilgiler, çocuk aklının oluşturduğu olumsuz zihinsel kurgular-kaygılar , toplumsal şartlanmışlıklarla oluşan bilinçaltı yazılımları evlilik öncesi fark edilmeli ve orijinal programında yeniden yapılandırılmalıdır.

Zira toplumsal şartlanmalarla veya çocuk aklıyla oluşan bilgilerle yönetilen bedenle başlayan evlilik ve cinsellik,birlikteliği olumsuz etkilemekte,sorunlu hale getirmektedir.İşin ilginci cinsel alanda rahatlayamayan,kendini ifade edemeyen zihin-beden incir kabuğunu doldurmayan nedenlerle kavgalara meyletmekte.Tüm bunları göz önüne alarak' evlilik öncesi cinsel check-up' ın faydalarından istifade etmek,orijinal programa formatlanmış zihin-beden bütünlüğünde birlikteliğe başlamak önemsenmelidir.

KİMLER CİNSEL CHECK-UP YAPTIRMALI?

cinsellik-2

Gözlerini kapa evliliği ve cinsel hayatını hayal et.

-Bedeninde gerilme, sıkışma , korku , kaygı hissediyorsan.

-Evlilik içinde kendini ezilmiş , korunmaya muhtaç aciz , değersiz hissediyorsan.

-Evlilik sorumluluğu ağır bir işmiş gibi geliyor ve kaçmak için bahaneler buluyorsan.

-Kendimi korumalıyım, erkekler güvenilmez,beni kullanır kullanır atar… gibi bilgi kalıpların varsa

-Kadın bedeninin fizyolojik davranışları seni mutsuz ediyorsa ( adet görme , cinsel hayat ,gebelik ,emzirme vb.)

Sağlığın ve mutluluğun için fabrika ayarlarına dönmeye karar vermeli ve destek almalısın.

Loading...