Sözcü Plus Giriş

15 Dolar’a Mars seyehati! Sanal gerçeklik uzaya götürüyor

Kızıl gezegen Mars birçok filmin ve romanın konusu oldu, bu gerçekçi simülasyon ile oraya ayak basma sırası sizde...

16:24 -
15 Dolar’a Mars seyehati! Sanal gerçeklik uzaya götürüyor

ABD ve Çin başta olmak üzere bir sürü ülke 2030'larda Mars'a çeşitli görevler düzenlemek niyetinde. Bunların arasında ABD Uzay Araştımaları Ajansı NASA'nın ve özel sektörden SpaceX firmasının planladığı insanlı görevler de var. 2030'larda Mars'a ayak basmış olur muyuz onu henüz bilemiyoruz. Ama siz şimdiden sanal gerçeklik yolu ile Mars'a gidebilirsiniz.

NASA itiraf etti: İnsanlı Mars görevi için yeterince paramız yok

‘Mars 2030', FMS Studios tarafından NASA'nın destekleri ile yaratılan bir Mars astronot simülasyonu. Şimdiye kadarki en gerçekçi uzay simülasyonlarından biri olduğu iddia edilmekte. Özellikle de eğlence, bilim ve mühendislik alanlarını biraraya çok başarı şekilde getiren bir yapım gibi görünüyor. Bu sanal gerçeklik simülasyonu, Mars üzerinde 40 kilometrekarelik bir bölgede geçmekte. Tüm arazi Mars'dan toplanmış fotoğraflarla birebir baştan yaratılmış.

sozcu-sanal-gerceklik-projesi-mars-2030-3

Simülasyon içinde kullanıcılar Mars üssünü gezecek, bilimsel çalışmalar yapacak, teknolojileri inceleyecek ve üs dışında taş toplama gibi görevlere çıkabilecekler. Mars 2030 simülasyonu HTC Vive, Oculus Rift ve Steam VR platformlarında piyasaya sürülmüş durumda. Yakında PlayStation VR versiyonu da çıkacakmış. Mars 2030'u Steam'den 15 dolar fiyatla satın alıp bir Mars gezgini olma yolunda ilk adımı atabilirsiniz. Tabi bir de sanal gerçeklik gözlüğü lazım.

İLGİLİ HABERNASA'dan duyuru: Uzaylılarla savaşacak eleman aranıyorNASA'dan duyuru: Uzaylılarla savaşacak eleman aranıyorİLGİLİ HABERNASA'nın eski mühendisi: 'Uzaylılar Satürn'de'NASA'nın eski mühendisi: 'Uzaylılar Satürn'de'
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more