Reklamsız Sözcü

60 saniyede salata yapan makine şaşırtacak!

Bir makinenin yaptığı sağlıklı ve taze bir salataya hayır demeyecek kişileri kuşkusuz şekilde sevindirecek robot yolda...

android-time 11:10
60 saniyede salata yapan makine şaşırtacak!
Bir makinenin yaptığı sağlıklı ve taze bir salataya hayır demeyecek kişileri kuşkusuz şekilde sevindirecek robot yolda...

Öğlen yemeğinde ne yiyeceğini bilemeyen sıkılmış ofis çalışanlarına harika bir ürün geliyor. Chowbotics firmasının tasarladığı Sally ismindeki salata makinesi size ağzınıza layık bir salata yapacak. Makinenin ekranından ya karışık salata veya istediğiniz malzemeleri seçin, ölçün biçsin ve 60 saniyede salatanız hazır.

Masa başı çalışanlara sağlıklı yaşam ipuçları

Eğer malzemelerin tazeliğinden şüphe duyuyorsanız, tüm malzeme paketlerinin hazır geldiğini ve makinenin içince belli bir soğuklukta korunduklarını bilmelisiniz. Makine size geleneksel salaya yeşillikleri ve malzemeleri dışında kızarmış tavuk parçaları, ceviz veya kara lahana bile sunabiliyor.

sozcu-salata-makinesi-sally-3

Malzemeler bir salata barında açıkta beklemedikleri için daha hijyenik ve belli oranlarda verildikleri için de gıda atığı oluşmasını engelliyor. Chowbotics bu makineyi Silikon Vadisi'nde çeşitli firmaların mutfaklarında denemiş. Deneme yapılan şirketlerin birinde 150 kişi çalışıyormuş ve günde 40-50 porsiyon salata satıldığı oluyormuş. Ayrıca salata barı ile uğraşmak istemeyen ama müşterilerine alternatif de sunmak isteyen fast-food firmaları da makineyle ilgilenmişler. Demek ki herkes bu kadar zamandır bir robot salata şefi bekliyormuş da haberimiz yokmuş.

 

İLGİLİ HABERSonunda bu da oldu... Robot Budist rahip yaptılarSonunda bu da oldu... Robot Budist rahip yaptılar

 

İLGİLİ HABERYapay zeka uzmanlarından BM'ye 'Katil Robot' uyarısı: Yasaklansın!Yapay zeka uzmanlarından BM'ye 'Katil Robot' uyarısı: Yasaklansın!

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more