Sözcü Plus Giriş

Apple iOS 11.1’le iPhone bambaşka olacak! Vampir, denizkızı, büyücü, peri…

Yeni işletim sistemi güncellemesi iOS 11.1 tonla yeni emoji dışında, birçok uygulamaya da geliştirmeler getirecek...

16:10 -
Apple iOS 11.1’le iPhone bambaşka olacak! Vampir, denizkızı, büyücü, peri…

Eğer iPhone akıllı telefonunuzda yeteri kadar emoji yoksa veya hepsini kullanıp sıkıldıysanız, size güzel bir haber. Apple firması mobil işletim sistemi iOS 11.1 versiyonunu 70'den fazla yeni emoji ile güncelliyor. Yeni gelen emojiler arasında vampir, denizkızı, büyücü, peri gibi mitolojik yaratıklar, T-rex dinozor ve yeni tuhaf gülen suratlar da var.

iOS 11 yüzünden 180 bin iPhone uygulaması çöpe…

Ayrıca eski birçok emojiye yeni bir tasarım ve değişiklikler de gelmiş durumda. Mesela arı, sümüklüböcek ve yunus gibi ikonlar artık biraz daha gerçekçi olacaklar. Bu değişiklikler Unicode Konsosiyumu denilen şirketler grubunun geliştirdiği Unicode 10 kodlama standartının bir parçası. Konsorsiyumda Oracle, Google, Facebook IBM, Apple ve Yahoo gibi dev teknoloji markaları bulunuyor.
iOS 11.1 güncellemesi belli iPhone, iPad ve iPod Touch cihazları için geçerli olacak. Güncelleme ile sadece yeni emojiler gelmiyor. Photos uygulamasında yenilikler, Reachability uygulamasında düzeltmeler, geri gelen 3D Touch App Switcher uygulaması, KRACK isimli Wi-Fi sibersaldırısına karşı geliştirilmiş koruma ve sanal klavyede güncellemeler de yeni pakete dahil.

İLGİLİ HABERiOS 11.1 çıktı! iOS 11.1 nasıl yüklenir? iOS 11.1'de iPhone'ların büyük derdi çözülecek...iOS 11.1 çıktı! iOS 11.1 nasıl yüklenir? iOS 11.1'de iPhone'ların büyük derdi çözülecek... İLGİLİ HABERApple hisseleri iPhone X ile uçtuApple hisseleri iPhone X ile uçtu
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more