Sözcü Plus Giriş

Bir arzu nesnesi: Lüks kavramının anlamını bulduğu araç

“Lüks” kavramını herhalde bu arabadan daha iyi anlatacak bir şey bulmak zor olsa gerek. İlginç tasarımıyla lükslüğün sınırlarını zorlayan Mercedes-Maybach 6 Cabriolet...

12:10 -
Bir arzu nesnesi: Lüks kavramının anlamını bulduğu araç

ABD'de her sene düzenlenen ‘Pebble Beach Concours d'Elegance' fuarında yeni tanıtılan Mercedes-Maybach 6 Cabriolet konsept otomobil, eski üstü açık efsane araba modellerine gönderme yapıyor. Yaklaşık 6 metre uzunluğundaki araba tamamen elektrikli. 550kW'lik dört motoru yaklaşık 750 beygire denk güç üretiyor. Zeminin altındaki dev batarya ise 500 kilometrelik sürüş menzilini garantilemek için tasarlanmış.

Elektrikli otomobillerden park halindeyken gelir elde etmek mümkün

Boyutlarına sakın aldanmayın, çünkü bu araç sıfırdan saatte 100 kilometre hıza 4 saniyede çıkabilen bir canavar. İç tasarım soğuk mavi ışıklarla bezenmiş, ayrıca gaza basıldığında koltukların arasındaki merkez tünelden hızlanmaya denk ek bir ışık da yayılıyor. Tüm gücü yola aktaran geniş lastiklere, pembe altın kaplama 24 inç'lik dev jantlar eşlik etmekte. Normalde benzinli motor olması gereken yerde, iki yana açılan motor kaputunun altında özel tasarımlı çantalar, şemsiye ve çeşitli lükse aksesuarlar için özel bölmeler bulabilirsiniz.

sozcu-bir-arzu-nesnesi-4

1929 model Mercedes-Benz S Barket Tourer modelini andıran uzun ve yuvarlak arkası lüks bir yat hissi veriyor. Gövde kaslı ama aerodinamik bir görüntü sunuyor. Yine pembe altından ince ayrıntılar ise, beyaz Nappa derisinden meydana getirilmiş iç dekorasyonun görsel bütünlüğünü tamamlamakta. Bu araçtan sadece 300 adet üretilecek ama fiyatı belirtilmemiş.

İLGİLİ HABERElektrikli araç yarışta Lamborghini'yi geçti!Elektrikli araç yarışta Lamborghini'yi geçti!
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more