Bu Rus yapımı uçan elektrikli aracı herkes kullanabilir

Bu araç halen prototip aşamasında ve çok bilgi yok ama üreticisi çok ilginç bir marka…

Bu Rus yapımı uçan elektrikli aracı herkes kullanabilir

Elektrikli uçan araçlar gelecekte şehirlerde otomobillere rakip olma potansiyeline sahip. Şimdiye kadar ilginç örnekler gördük ama bu kadar pratiği ve düzgün görüneni azdır herhalde. Rus yapımı bu elektrikli uçan araç bir motosiklet gibi idare ediliyor ve 16 pervanesi ile pilotunu kolayca yerden havalandırabiliyor.

Geleceğin uçan araba mühendisleri için ilk kurs Udacity'den

İlk tanıtım videosunda aracın bir dış gövde olmadan testine tanık oluyoruz. Görünürde herhangi bir dizel veya benzinli motor bulunmuyor, bataryalar ise pilot koltuğunun altında yer almakta. Pilot araca iki kumanda kolunu oynatarak yön veriyor. Videonun sonunda aracın iskeletinin üzerine takılabilecek bir prototip gövde örneği de gösterilmekte.

sozcu-pratik-elektrikli-ucan-arac-2

İşin ilginç tarafı bu aracı geliştiren firma, dünya çapında AK-47 model Rus yapımı tüfekleri tasarlayan Kalashnikov Concern. Aracın halen Rus savunma şirketi Rostec'in hangarlarında test edilmekte olduğu bilgisi de verilmiş. Elektrikli uçan motorun gerçek hayatta askeri uygulamalar için kullanılıp kullanılmayacağı veya menzilinin ne olacağı ise belli değil.

Sessizce üstünüzden geçebilir: Pervanesiz drone İlginizi Çekebilir Sessizce üstünüzden geçebilir: Pervanesiz drone
Loading...