Çinliler Titanik’i yeni baştan inşa ediyor

1912’de batan ve zamanının en büyük gemisi olan Titanik, bir Çin eğlence parkında tekrar hayat bulacak.

Çinliler Titanik’i yeni baştan inşa ediyor

Titanik faciası dünya çapında en iyi bilinen deniz kazalarından biri. Çeşitli sinema filmlerine, romanlara, araştırmalara ve su altı belgesellerine konu olmuş gemi şimdi de bir Çin eğlence parkı olarak geliyor. Çin'in Qijiang Nehri'nin yanında inşası devam eden gemi, gerçeği ile aynı boyda ve özelliklerde olacak.

Akıllı insansız gemiler yakın gelecekte denizde

Bu gemi Çin'de inşa edilmekte ola Romandisea tema parkının içindeki en büyük proje olma özelliğini taşıyor. 160 milyon dolara mal olacak yeni Titanik, aynı orijinali gibi 270 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğinde. Gemide dev bir balo salonu, gözlem platformu, birinci sınıf yolcu kabinleri ve restoranlar bulunacak. Ziyaretçiler aynı orijinal Titanik'de olduğu gibi Avrupa mutfağından seçilmiş yemekler yiyebilecekler.
sozcu-cinliler-titanik-tekrar-yapiyor-2
Titanik eğlence parkının en dikkat çekici özelliği ise, ziyaretçilere aynı 15 Nisan 1912 sabahında çarptığı buzdağı kazasını yeniden yaşatması olacakmış. Bunun yeniden canlandırmasının nasıl yapılacağı konusunda ise ayrıntılı bilgi verilmemiş. Parkın inşasını yapan firma orijinal geminin tasarım dokümanlarını toplamış ve Hollywood'dan yapım tasarımcısı Curtis Schnell'in desteğini almış.

Dev tema parkında Venedik usulü bir kilisede düğün yapmak ve dünyanın en büyük bina içi kumsalında güneşlenmek de mümkün. Ziyaretçiler Yeni Titanik'deki ekonomi sınıfı bir kamaraya ise gecelik 435 dolar verecekler.

Loading...