Sözcü Plus Giriş

Dev astreoid geliyor! Meteor yağmuru yaşanacak…

Önümüzdeki ay gezegenimiz son yılların en önemli asteroid geçişlerinden birine sahne olacak. Dev bir asteroid dakika dakika Dünya'ya doğru yaklaşıyor, dev asteroid Dünya'nın yanından geçtiği günlerde meteor yağmurları yaşanacak. İşte dev asteroid Phaethon'un geliş tarihi...

09:27 -
Dev astreoid geliyor! Meteor yağmuru yaşanacak…

Dünya’nın çok yakınında dev bir asteroid geçecek. Dünya’nın 10 milyon kilometre uzağından geçecek olan gök taşı 5 kilometre büyüklüğünde ve 17 Aralık tarihinde Dünya’nın yanından geçmesi bekleniyor. Dev asteroidin gezegenimiz yaklaşmasın Geminid meteor yağmuru eşlik edecek.

son dakika asteroid

“METEOR YAĞMURLARININ KRALI” GELİYOR

‘Meteor yağmurlarının kralı’ olarak bilinen ‘Geminid (İkizler) göktaşı yağmuru’ 13-14 Aralık'ta çıplak gözle izlenebilecek. Bilim insanlarının görüşüne göre, Phaethon eskiden çok daha büyüktü ama defalarca Güneşe yaklaşması yüzünden parçalandı.

HİÇBİR TEHDİT İÇERMİYOR

Astronomlar, 17 Aralık’ta gezegenimizin yanından geçecek olan asteroidin gezegenimiz için hiçbir tehdit taşımadığını belirtiyor.

İLGİLİ HABERBilim insanları: 'Uzaylılar fiziken insanlara benzeyebilir'Bilim insanları: 'Uzaylılar fiziken insanlara benzeyebilir' İLGİLİ HABERUzay istasyonu Türkiye'ye düşebilirUzay istasyonu Türkiye'ye düşebilir
Son güncelleme: 14:09 27.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more