Dünyanın ilk gerilebilir ekranı!

Samsung Display yepyeni ekranlarını SID 2017 etkinliğinde göstermeye hazırlanıyor. En dikkat çekici yenilikse gerilebilir OLED ekran teknolojisi olacak!

Dünyanın ilk gerilebilir ekranı!

Samsung Display'den yepyeni ekran teknolojisi… Samsung, yeni gerilebilir OLED ekranların her iki yöne de bükülebilmesiyle tamamen eşsiz olduğunun altını çiziyor. Yani ekranlar daha önce tanıtılan ve sadece tek bir yöne bükülebilen esnetilebilir panellerden farklı.

Galaxy Note 8 sızdırıldı

Endüstri uzmanları, gerilebilir OLED ekranların pazardaki diğer ekran türlerine göre çok daha gelişmiş bir teknoloji olduğunu vurgularken, bu anlamda yeni ekranların esnetilebilir teknolojideki en iyi ürün olduğunu düşünüyor.
sam
Samsung, baskı uygulandığında yüksek çözünürlük seviyesini kaybetmeden gerilebilen OLED ekranların, 12 milimetreye kadar gerilebileceğini belirtiyor. Ekranın tanıtılacak versiyonları ise 9.1 inç olacak. Bu teknolojinin pratik uygulamaları arasında Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlar olacak. Öte yandan bu uygulamaların ne zaman hazır olacağı konusunda henüz bir bilgi yok.

Loading...