Sözcü Plus Giriş

Facebook yakında evlerimizi gözetlemeye hazırlanıyor!

Sosyal medya platformları arasında en popülerlerden olan Facebook, bu sıralar yeni bir çalışma üstünde araştırmalar yapıyor. İşte Facebook'un bazı açılardan ürküten yeni çalışması...

10:59 -
Facebook yakında evlerimizi gözetlemeye hazırlanıyor!

Facebook yeni bir görüntülü konuşma cihazı üzerinde çalışıyor. CNN Türk’ün haberine göre Önümüzdeki yılın başlarında satışa sunulması planlanan bu cihaz, akıllı kamera denilen yeni bir teknoloji ile donatılacak. Evlerin salonlarına konumlandırılması planlanan bu cihazın, aynı zamanda bir uzaktan kamera işlevi görmesi de planlanıyor. Yani siz evde değilken bu cihaz sayesinde evinizi görüntüleyebileceksiniz.

7 GÜN 24 SAAT İZLEYECEK

Harekete duyarlı bir sistemi bulunan bu kamera, gerekli ayarlamaları yaptığınız takdirde, evinize hırsız ya da istemediğiniz bir şahıs girdiğinde sizi haberdar edebilecek. Facebook'un kişisel verileri alıp, başka firmalar ile paylaştığına dair pek çok dedikodu mevcut. Dolayısıyla, böyle bir cihazın insanların evlerinde hatta salonlarında yer alması, özel hayatları açısından ciddi şüphelere yol açabilir.

İLGİLİ HABERFacebook'da veri tasarrufu modu nasıl açılır?Facebook'da veri tasarrufu modu nasıl açılır?İLGİLİ HABERYapay zeka Facebook'u korkuttu çalışmalar durduruldu!Yapay zeka Facebook'u korkuttu çalışmalar durduruldu!
Son güncelleme: android-time 08:36 14.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more