Sözcü Plus Giriş

Haberler şaşırttı… O şirket gökten meteor yağdıracak!

Teknoloji hayal edilemeyecek boyutlara ulaştı, ALE adlı şirket yapay bir meteor yağmuru oluşturacak. İnanılmaz proje çok farklı bir yöntemle gerçekleştirilecek...

11:28 -
Haberler şaşırttı… O şirket gökten meteor yağdıracak!

İnsan eliyle meteor yağmuru gerçekleştirilebilir mi? ALE adlı şirket birkaç yıldır üzerinde çalıştığı projenin nihayet sonuna yaklaştı. 2019 yılında ilk testleri yapılacak Sky Canvas adlı gösteri ile yapay bir meteor yağmuru oluşturulacak. Webtekno’da yer alan habere göre Sky Canvas adlı özel bir gösteri düzenleyen ALE adlı şirket, bu gösteriyle kontrollü meteor yağmurları oluşturmayı hedefliyor.

UYDUDAN BIRAKILACAK GERÇEK MADDELER

Meteor yağmurunun oluşturulması basit bir ışık oyunu ya da illüzyon eseri olmayacak, uydulardan bırakılacak gerçek maddelerin atmosferde yanması ile gerçekleşecek olması.

meteorshower

60 SANTİMETRELİK UYDULAR

ALE'nin Sky Canvas adlı gösterisinin gerçekleşmesini sağlayan 60 santimetre kenar uzunluğuna sahip olan küp şeklindeki uydular, istendiği zaman içindeki maddeleri Dünya'ya doğru bırakacak ve yoğun sürtünme nedeniyle parlak bir meteor gibi gözükecekler. Uydular yalnızca 60 santimetre genişliğinde olunca içindeki toplar da son derece küçük oluyor. Fakat özel olarak oluşturulan bu toplar standart bir meteora göre çok daha fazla parlıyor ve farklı renklerde olmaları için özel kimyasallar barındırıyor. Şirket ilk büyük testini 2019 yılının başlarında Hiroşima, Japonya'da gerçekleştirmeyi planlıyor.

İLGİLİ HABERDev astreoid geliyor! Meteor yağmuru yaşanacak...Dev astreoid geliyor! Meteor yağmuru yaşanacak...
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more