Sözcü Plus Giriş

iPhone X ekranları soğuk havada çalışmıyor mu?

Apple şirketinin ürettiği yeni iPhone X telefonunun dokunmatik ekranı soğuk havalarda çalışmıyor mu? Peki iPhone X'in ekranı gerçekten soğuk havalarda çalışmıyor mu? İşte ayrıntılar...

11:21 -
iPhone X ekranları soğuk havada çalışmıyor mu?

Kanada merkezli bir internet sitesinin haberine göre, iPhone X modelini sipariş eden kullanıcılardan yazılımsal ve donanımsal sorunlar hakkında mesajlar gelmeye başladı. Bu mesajlardan birçoğu cihazın ekranının soğuk hava koşullarında işlevsiz hale gelmesi oldu…

Yetklilerden yapılan açıklamada iPhone X’in kullanıcısının parmak hareketlerine tepki vermediği kabul edildi. 10. yıla özel olarak hazırlanan iPhone X telefonlarında tespit edilen ilk sorunlardan biri de ekranın çalışmama sorunu oldu.

Reddit kullanıcılarından biri, iPhone X’in ekranının sıfır derecelik soğuklarda dışarıya çıkıldığında ‘tam 2 saniye sonra’ parmak dokunmalarına tepki vermemeye başladığını bildirdi. Diğer bazı kullanıcılar da bu cihazda aynı sorunu yaşadıklarını aktardı.

iphone x sözcü ile ilgili görsel sonucu

Geri bildirimleri inceleyerek oldukça hızlı bir dönüş yapan Apple, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “iPhone X ekranında soğuk ortama hızlı geçişlerde dokunuşlara tepki vermemeye başladığını biliyoruz. Birkaç saniye sonra ekran yeniden çalışır hale geliyor. Sorunun çözümü, ileride yapılacak güncellemelerden birinde sunulacak” ifadelerini kullandı.

3 Kasım itibarıyla mağazaların raflarındaki yerini alan iPhone X’in ABD’deki fiyatı 999 dolardan başlıyor.

İLGİLİ HABERiPhone X için şok iddia!iPhone X için şok iddia!

 

İLGİLİ HABERiPhone X kuyruk yaptıiPhone X kuyruk yaptı
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more