iPhone’da artık o uygulamalar kullanılamayacak!

iOS geliştiricilerini yıllardır 64 bit uygulama kodlamaya yönlendiren Apple, sonunda bunu zorunlu kılacak bir karara imza attı. Artık iPhone'larda 32 bit yazılımlar kullanılamayacak.

iPhone’da artık o uygulamalar kullanılamayacak!

Hâlihazırda 32 bit yazılımların yeterince performans vermediğini üzerine basa vurgulayan Apple, gelecek nesi iOS versiyonlarında 64 bit dışındaki hiçbir uygulamaya yer vermeyecek. Apple Store`da yapılan aramalarda 32 bit aramaların bu akşam WWDC`de açıklanması beklenen iOs11 ve devamındaki sürümlerde listelenmemesine kesin gözüyle bakılıyor. Birkaç ay içerisinde gerçekleşmesi beklenen bu uygulamadan kurtulmak için uygulamanın doğrudan linki gerekiyor.

ESKİ SÜRÜMLERDE GEÇERLİ DEĞİL

Teknoloji bir nevi geliştiricilere ya 64 bit yazarsınız ya da yok olursunuz mesajı vermiş oluyor. iPhone ve iPad kullanıcılarını da aynı düzleme çektiği söylenebilir. Elbette eski sürüm iOS cihazlar kullananlar için bu geçerli değil.

64 BİT VE 32 BİT FARKI NE?

Genel anlamda performans açısından aşırı bir değişik olmamakla birlikte 64 bit uygulamaların matematik becerileri çok daha Habertürk`ün haberine göre yüksek. Şifreleme, medya kodlaması gibi alanlarda performans olarak bariz farkla görünüyor ve 64 bit uygulamalar çok daha hızlı deneyim sunuyor.

İHA

Galaxy S8'de olan fakat iPhone'da olmayan 10 özellik! İlginizi Çekebilir Galaxy S8'de olan fakat iPhone'da olmayan 10 özellik!

 

Gizli bilgiler sızıyor: iPhone 8'de kabloya gerek kalmayacak İlginizi Çekebilir Gizli bilgiler sızıyor: iPhone 8'de kabloya gerek kalmayacak