Sözcü Plus Giriş

PlayerUnknown’s Battlegrounds rekora koşuyor!

Geçtiğimiz dönemin en iyi oyun fikirlerinden biri olarak gösterebileceğimiz PlayerUnknown's Battlegrounds sadece 4 ayda müthiş bir başarıya imza atmayı başardı. Oyun daha piyasaya çıkmadan milyonlarca oyuncuya ulaştı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 12:34, 26/07/2017
PlayerUnknown’s Battlegrounds rekora koşuyor!

Geliştirici Bluehole yaptığı resmi açıklama ile PlayerUnknown’s Battlegrounds için satış rakamları da belli oldu. Steam Spy data verilerine göreyse, oyunu aktif olarak tam 5.1 milyon kişi oynuyor.

Battegrounds rekor üstüne rekor kırıyor

Battle-Royale’den esinlenerek oluşturulan, son kalan kişiye kadar savaştığımız multiplayer bir shooter oyunu olan yapım, şimdiden son yılların en başarılı bağımsız yapımlarından biri oldu.

Şimdilik erken erişimde olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, defalarca ertelense de yapımcılara göre 2017’nin son çeyreğinde tam sürüm olarak satışa sunulacak. Bu tarih aralığının ise 1 Ekim – 31 Kasım arası olması bekleniyor.

İlginizi ÇekebilirEA Games'in popüler oyunları tamamen ücretsiz oluyor!EA Games'in popüler oyunları tamamen ücretsiz oluyor!İlginizi ÇekebilirEfsane oyun StarCraft tamamen ücretsiz oldu!Efsane oyun StarCraft tamamen ücretsiz oldu!