Steam için kullanıcı dostu güncelleme

Steam için gelen son güncelleme oyuncuların arayüze olan erişimlerinde büyük kolaylıklar sağlıyor. İşte o güncellemenin tüm detayları.

Steam için kullanıcı dostu güncelleme

Steam kullanıcılarının uzun zamandır beklediği, oyun klasörlerini kolayca bilgisayarınızın sürücüleri arasında taşıyabilme özelliği, sonunda istemci tarafından son güncelleme ile sağlanmış durumda. Ek olarak, daha yaygın ve gelişmiş bir oyun kumandası desteği de son güncelleme ile oyuncuların emrine amade.

Oyun klasörleri dönemi

Oyun kurulum klasörlerini başka bir Steam Kütüphanesi klasörüne taşımak içinse, istemci penceresinden taşıyacağınız oyuna sağ tıklayıp Tercihler / Yerel Dosyalar sekmesini takip etmeniz yeterli. Öte yandan bir defada sadece bir oyunu taşıma sınırlaması olduğunu belirtelim. Yani aynı anda, tüm Steam oyunlarınızı başka bir yere taşımak mümkün değil.

Valve tarafından eklenen Xbox 360, Xbox One ve Generic X-Input kontrolcüsü ayar desteği sayesinde, tüm oyun kumandalarının tanınması ve haritalandırılması da mümkün. Artık üçüncü taraf PlayStation 4 oyun kumandaları ve uçuş kolları için de destek sağlanıyor.

Web kontrolünü Chromium v56.0.2924.10 sürümüne yükselten son Steam güncellemesi, hesap e-postası ve şifre sihirbazlarını da artık web tabanlı hale getiriyor ve kullanım ve geri kurtarma anlamında geliştirmeler sağlıyor.

Geliştirilen indirme ve güncelleme hata mesajları ile oyun kurulumu sırasında veya yeterli disk alanı olmadığında, sizi bilgilendirecek hata mesajlarının da geliştirildiği görülüyor. Ayrıca, Steam Kütüphanesi Klasörleri için eklenen Onar seçeneği ile Windows kullanıcı erişim hakları için de düzeltme sağlanıyor.

Tüm bu değişiklikleri sağlayan son Steam güncellemesini mutlaka gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

Loading...