Zelda mobile göz kırptı!

Nintendo, Switch oyun konsolu için sunduğu The Legend of Zelda: Breath of the Wild ile önemli bir başarı elde etti. Şirketin şimdi de klasik hale gelen The Legend of Zelda’yı mobile taşımak istediği söyleniyor.

Zelda mobile göz kırptı!

Super Mario kadar olmasa da Link'in de önemli bir hayran kitlesi bulunuyor. Nintendo da bu hayran kitlesinin gücünü arkasına alarak, Super Mario sonrasında Zelda'yı da mobil platforma getirmek hedefinde. Hali hazırda şirketin bu yıl mobile daha fazla oyun getirmek istediği biliniyor ve görünen o ki Nintendo doğru bir tercih daha yapmış.

Nintendo efsaneleri bir bir mobile geliyor

The Wall Street Journal, bu yılın sonlarında sunulması beklenen Zelda oyununun mobil devi DeNA ile birlikte geliştirildiğini ve yine bu yılın ikinci yarısında çıkacak Animal Crossing'in ardından çıkışını gerçekleştireceğini ifade ediyor.

Dawn of War 3 inceleme

Mobil için sunulacak Zelda oyunun detayları maalesef şimdilik bilinmiyor. Belki de oyun, Super Mario Run gibi basitleştirilmiş bir oynanış ve ücretsiz birkaç bölüm sonrasında tam oyun için ücret talep edecek şekilde gelebilir.

Nintendo'nun Mart 2017'de sona eren mali yılı içerisinde 4.3 milyar dolarlık satış gerçekleştirdiğini ancak mobil oyunlardan sadece 176.4 milyon dolar gelir elde ettiğini de not olarak düşelim.

Loading...