Sözcü Plus Giriş
NECATİ DOĞRU

Hançer yiyen TC’nin şerefidir!

12 Mayıs 2017

Kırılan bir Cumhurbaşkanı'nın onuru değil, zedelenen bir ulusun şerefidir. Ben oy vermedim. Tersine hep “oy vermeyin” yazıları yazdım. Böyle giderse hayatta ona oy vermem. Böyle giderse “seçimle geldi, seçimle devirin” yazıları yazmaya devam ederim. Ancak o, Türk halkının seçtiği bir cumhurbaşkanı, Türkiye'yi, bizi, bütün milleti temsil ediyor.
Onu aşağılama!
Ulusa hançerdir.
Çirkin Amerikalı. Irak'ı, Suriye'yi, Libya'yı paramparça eden, yakan, insanları yerinden yurdundan kaçmaya ve mülteci olmaya sebep olan ve tüm Ortadoğu yangınında birinci derecede eli-kolu bulunan Amerikalı, “Türk Cumhurbaşkanı, ABD'ye ziyaretini iptal ederse büyük kayıp olmaz” dedi.
Şeytanca küçümseme.
Açıkça kıymetin yok diyorlar.
Dünya bizden sorulur.
Ortadoğu'yu biz haritalandırırız.
Arap'ı Kürt'e vurdururuz.
Kürt'ü Arap'la savaştırırız.
Türk'ü Kürt'le bozuştururuz.
Müslümanı Müslümana kırdırırız.
Kürt'e ağır silahları veririz.
Kürt Türk kardeşliğini biz bozarız.
Arap'ı da Türk'e biz düşman ederiz.
Senin bir ağırlığın olamaz diyorlar.
Cumhurbaşkanı ise meydanlarda kendine oy veren bizim insanımıza; “Yumuşak başlıysak koyun değiliz… Bir gece ansızın geliriz…” diye hava veriyor fakat söz konusu ABD olunca, bir ulusun onurunu çarmıha germek için ABD'ye gidiyor. Türk devletinin üç ağır topu; Genelkurmay Başkanı, MİT Başkanı, Cumhurbaşkanı Sözcüsü'nü önden gönderdi, dinlemediler, bir kahve bile içirmeden geri postaladılar. Kendisine de “gelmezsen kayıp saymayız” diye laf çarptırmaktalar.
Yine de gidiyor.

*  *  *

Acaba Trump'a ne diyecek?
Kendine oy veren ve vermeyen milyonlarca insanımıza açıklamadığı fakat Trump'a söylediği zaman onu “Türk cumhurbaşkanı önünde ceketini ilikleyecek duruşa getirecek” ne söyleyecek?
Biz varız, onu alma.
Bizi al.
Bunu diyecekse, biliyorlar.
Ciddiye almıyorlar.
Ortadoğu'da Türkiyesiz karar alma.
Sonra çok pişman olursun.
Böyle mi diyecek?
Böyle diyecekse, gülüyorlar.
Irak'ı üçe böldük.
Libya'yı beşe böldük.
Suriye'yi altıya böleceğiz.
Oradan Kürt koridoru çıkaracağız.
Koridor da devlete dönüşecek.
Bir İsrail'imiz vardı.
İkinci İsrail'imiz olacak.
İkinci İsrail, Kürt devleti olacak.
Petrolü, doğalgazı biz yöneteceğiz.
Suyu da biz kontrol edeceğiz.
Anlayana! Bunları söylüyorlar ve sözlerinin arkasında durduklarını göstermek için de YPG'ye ağır silahlar verme iznini, Türk Cumhurbaşkanı ayaklarına giderken çıkarıyorlar.

*  *  *

Çirkin Amerikalı Trump, YPG ile Türkiye Cumhuriyeti'ni aynı düzeye indirdi ve bir terör örgütünü bir ulus devletin üstünde tuttu.
Kırılan ulusun onurudur.
Türkiye, Ortadoğu'da sözü geçen, Avrupa'da ağırlığı olan, Asya'da itibarı bulunan, Amerika'da saygı duyulan bir ülkeydi. Artık değil. Yedi bitirdiler, eritip tükettiler. Alman Şansölyesi Merkel'in elini sıkmayan küstah Amerikalı Trump'a, bizim cumhurbaşkanı acaba ne diyecek de; Türkiye Ortadoğu'da sözü geçen, Avrupa'da ağırlığı olan, Asya'da itibar sahibi, Amerika'da saygın ülke oluverecek?
Yalanı örtmeyi bırakın.
Gerçeği dürüstçe anlatın.
Hançer yiyen TC'nin şerefidir!

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more