Yiyin muhteremler yiyin! Sırat köprüsü otoban!

Yunus Emre, “Ete kemiğe büründüm. Yunus diye göründüm”  diye 700 yıl öncesinden seslenedursun; Cumhurbaşkanı'nın “İsmail Abi” dediği Meclis Başkanı,  “ete kemiğe büründü, Mercedes İsmail” diye göründü.
Sıradan bir otomobil değil.
Çok özel yapım.
Benim diyen kişi binemez.
Aşırı zengin olacaksın.
Holding sahibi.
Banka CEO'su.
Eroin mafyası babası.
Görmemiş doyumsuz şarkıcı.
Yandaş kamu müteahhidi.
Bunlardan biri ya da yaşı 80'ne merdiven dayamış, sağlığı için tam teşekkülü bir ambulans eşliğinde görevine gidip gelen  Meclis Başkanı olacaksın. Ülkenin Başbakanı Binali Yıldırım da aynı partiden olduğu için “Maybach Mercedes'i devletin parasıyla aldık, sen bin İsmail Kahraman Abi…” diye yollayacak.
Mercedes A değil.
Mercedes B değil.
Mercedes C değil.
Mercedes E değil.
Mercedes S değil.
Mercedes Maybach.
En pahalısı.
En gösterişlisi.
En lüksü.
En şatafatlısı.
An exceptional car!

* * *

Meclis Başkanı seçildi.
“Frak milli değil” dedi.
Frak giymeyi kaldırdı.
Meclis Başkanı'nın yeni makam otomobilinin Mercedes Maybach olduğu haberini gazeteci kökenli CHP Milletvekili Barış Yarkadaş duyurdu. Duyururken de “Milli değil diye frak giymiyor ama Mercedes'ten de inmiyor…” diye vurgu yaptı. Meclis Başkanı İsmail Kahraman da Almanya'da üretilmiş Maybach'a bindiğini doğruladı.
Frak milli değil!
Mercedes Müslüman!
Hatta Rabbimiz, yarattığı İsa'ya inanmış kullarının çalışmakta, dürüstlükte ve teknolojide çok ileri gittiğini ve böylesine az rastlanır Maybach Mercedesler üretebilme aşamasına geldiklerini gördü. Kıldan ince olsun diye düşündüğü sırat köprüsünü 8 şeritli otobana çevirdi. Almanya'dan getirtip Maybach Mercedes'e binen Müslümanlar da sırat köprüsünden son sürat geçebilecekler. Yeter ki, her cuma sık sık camilerde halka görünsünler (!)
İsveç Meclis Başkanı.
Bisiklete biniyor.
Türk Meclis Başkanı.
Alman Maybach'a  biniyor.
Rabbim, binmeyi nasip etti!
Bu dünyada yaşayacaksın.
Öbür dünya yalan.
Bu dünya gerçek.

* * *

Meclis Başkanı İsmail Kahraman,  “Başbakanlık kanalıyla geldi, vergisi ve gümrüğü olmayan bir vasıta” diye savunmaya geçti.
Gözü kör olsun vergi!
Ve yıkılsın gümrükler!
Üstünde vergi ve gümrük olmasaydı işçiler, memurlar, emekliler de Maybach Mercedes'ten birer-ikişer satın alıp binebileceklerdi.  İşçiler ile memurlar ve emekliler de  “bindiğin otomobili göster, sana kim olduğunu söyleyeyim” dedirtecek ve herkesin parmakla gösterip “Şu işçi İsmail çok büyük adam, bak Maybach'a biniyor”  diye imrenilen insanlar olacaklardı.
Allah acaba ne düşünüyor?
İşçi İsmail'e nasip etmedi.
Siyasetçi İsmail'i Maybachladı.
Yüce Allah'ın bir bildiği vardır.
Sorgu sual edemeyiz.
Ama Başbakan Binali Yıldırım'a sorabiliriz:  Meclis Başkanı İsmail Kahraman binsin diye Almanya'dan özel siparişle alınan Maybach Mercedes üzerindeki vergi ve gümrük kaldırılıyor. İşçiler, memurlar, emeklilerin içinden Maybach Mercedes'e binmek isteyenlere niçin vergi ve gümrük bindiriliyor? Bu sizin yaptığınız kişiye ve makama özgü çarpıklık “eşit vatandaşlık ilkesine aykırı” değil mi?

* * *

Yiyin, muhteremler yiyin!
Nasıl olsa öbür dünya yalan!
Sırat köprüsü de otoban!