10 yılda her yerini siyaha “dövdürdü”

İngiltere'nin Brighton kentinde yaşayan Eli Ink, 10 yıl içinde şaşırtıcı bir dönüşüm geçirdi. 27 yaşındaki bahçıvan dövmeye merak salınca vücudunun neredeyse her yerini "dövdürdü".

10 yılda her yerini siyaha “dövdürdü”

İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden The Sun ve Daily Mail, Brighton’da yaşayan dövmeci Eli Ink’i gündeme getirdi. 10 yıl önce bahçıvan olarak çalışan ve yaşadığı bölgedeki bahçeleri düzenleyerek geçimini sağlayan Ink, 17 yaşında dövmeye merak saldı. Dövme sanatçılarından eğitim alan ve onların yanında çırak olarak çalışan Eli Ink, dövmeye olan merakını vücuduna olağandışı bir şekilde taşıdı.

dovmec

Öyle ki 27 yaşındaki Ink, 10 yıl içerisinde vücudunun bazı noktalarını siyaha boyamaya başladı. Başta kolu ve bacaklarıyla başlayan bu siyah dövme merakı zaman içinde gelişti ve gövdesiyle birlikte yüzünü de boyadı.

sonhali

Kalıcı olarak tasarlanan dövmelerle burnunu ve dudaklarını da dövdüren Ink, en sonunda dayanamadı ve göz bebeklerini bile kalıcı dövmeyle renklendirdi. Son haliyle yetinmeyen Ink, daha sonra dudağına piercing taktırmayı da ihmal etmedi ve resmen simsiyah oldu.

saskina

Dövmeye bağımlı olduğunu söyleyen Ink, “Derimi simsiyah yapmak için bazı noktaları tekrar boyuyorum. Bence kimse benim neden böyle yaptığımı anlayamaz. O yüzden çok da detaylı anlatmıyorum. Bana en çok ilham veren sanatçı Picasso. Onun soyut tasarımlarına bayılıyorum ve vücudumun da Picaso’nun soyut karakterleri gibi olmasını istiyorum” dedi.

Ink, ufak tasarımlarla yüzüne dövme yaptırmaya başladığını söylüyor.

Ink, ufak tasarımlarla yüzüne dövme yaptırmaya başladığını söylüyor.

Ink, yolda görenlerin kendisine çok şaşırdığını söylerken, “Bu beni ilgilendirmiyor. Ben böyle mutluyum” dedi. Ink, uzun süredir birlikte olduğu bir kız arkadaşı olduğunu ve ilişkilerinin çok ciddi olduğunu da dile getirdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...