Sözcü Plus Giriş

11 Eylül saldırılarını böyle izlemişler

Dünya siyasetinde büyük bir etkisi olan 11 Eylül saldırılarından 17 yıl sonra ABD Ulusal Arşivi, o güne dair daha önce hiç yayınlanmamış fotoğrafları kamuoyunun kullanımına açtı. Fotoğraflarda başta ABD Başkanı Bush, Başkan Yardımcısı Cheney ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Rice'ın yaşadığı şok ve endişe görülüyor. Fotoğraflarda özellikle Cheney'nin 11 Eylül saldırılarını ofisinde bacak bacak üstüne atarak izlemesi dikkat çekti.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 11:47, 06/02/2018
11 Eylül saldırılarını böyle izlemişler

ABD ve Dünya siyasi tarihinde çok kritik bir konumda olan 11 Eylül 2001 saldırıları, bazı komplo teorisyenlerinin kafasını kurcalamaya devam ediyor. Her ne olursa olsun masum insanların hayatını kaybettiği terör saldırısında Beyaz Saray ve Pentagon’da yaşananlar her zaman merak edilmiştir.

bush

Bugün ABD Ulusal Arşivleri daha önce hiç yayınlanmamış 300’ü aşkın fotoğrafı kamuoyunun kullanımına açtı.

arsic

ABD Başkan Yardımcılığı fotoğrafçısı tarafından çekilen fotoğraflarda dönemin Başkanı George W. Bush, Başkan Yardımcısı Dick Cheney, Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleezza Rice ve Dışişleri Bakanı Colin Powell yer alıyor.

Rice ve Powell, saldırının ardından düzenlenen toplantıya katıldı.

Rice ve Powell, saldırının ardından düzenlenen toplantıya katıldı.

Fotoğraflarda bu isimlerin yaşadıklarına yakından bakma fırsatı elde edilirken, Cheney’nin olayı ofisinde TV’den izlemesi dikkat çekti.

Dönemin ABD Başkanı Bush, kurmaylarıyla görüşüyor.

Dönemin ABD Başkanı Bush, kurmaylarıyla görüşüyor.

Yayınlanma Tarihi:11:14,