1939 yılında terk edilen evin kapısı açıldı, içerisinden servet çıktı!

Paris'te 1939 yılında ev sahibi evinden kaçmak zorunda kaldı. 70 yıl sonra ise o evin içerisinden servet çıktı.

1939 yılında Paris'teki bir evden sahibi zorla kaçmak zorunda kaldı. 70 yıl sonra evin içine giren müzayede görevlisi eşyaların milyon dolarlık parçalar olduğunu görünce çok şaşırdı. 2.Dünya Savaşı sırasında Madame de Florian henüz 23 yaşındayken Paris'teki evini terketmek zorunda kaldı. Alman askerleri hızla Paris'e yaklaşıyorlardı.
servet-cikti-youtubeEvinin kapısını kilitledikten sonra Parisli komşularıyla beraber buradan kaçtı. Madame de Florian, Almanların yaklaştığı Paris'ten güneye kaçmak zorunda bırakıldı.
servet-cikti-2-youtube
Bir daha asla evine geri dönemedi. Ancak evinin kirasını ömrü boyunca ödemeye devam etti. 2010 yılındayken, Madame de Florian 91 yaşında hayatını kaybetti.
servet-cikti-3-youtubeÖlümünün ardından akrabaları Paris'teki evinden haberdar oldu. Olivier Choppin-Janvry ismindeki müzayede görevlisiyle anlaşarak evin içindeki eşyalara değer biçmesini söylediler.

Müzayede görevlisi ve yanında gelenler kapıyı açınca şok oldular. Odada o döneme ait eserler vardı ve en küçük hasar görmemişti.
servet-cikti-4-youtube
En önemlisi de içindeki eşyalardı. Yemek masasının üstünde dönemi yansıtan eşyalar vardı. Tabloların bazıları paketlenmek üzere aşağıya indirilmişti. Sahibinin zamanı olmadığından bunları yanında götürememişti.
servet-1
Makyaj masası sahibini beklercesine bir haldeydi. Fırçalar, makyaj malzemeleri ve parfüm şişeleri kullanılmamıştı.
servet-cikti-6-youtube
Odanın bir köşesinde Miki Fare ve Domuz Porky'nin oyuncak bebekleri vardı. Çizgi film karakterleri 2. Dünya Savaşı'ndan önce çocukların ve insanların en büyük eğlencesiydi.
servet-cikti-7-youtube
En ilginç eşya da güzel bir kadının portresinin yapıldığı tabloydu. Daha sonra yapılan araştırmalardan tablodaki kişinin Madame de Florian'ın nenesi Marthe de Florian olduğu anlaşıldı.
servet-cikyi-9-youtube
Başta ressamın kim olduğu anlaşılamasa da sonradan Belle Epoque döneminin önemli ressamlarından Giovanni Boldini olduğu ortaya çıktı.
servet-cikti-8-youtube
Herkes Marthe'nin, Giovanni'nin portresini kullandığı bir kadın olduğunu düşünse de daha sonra ikisinin sevgili olduğu ortaya çıktı. Marthe'nin portresi 1888'de tamamlandı. O zamanlar Marthe 24 yaşındaymış. Tablo 2010 yılında tam 3.4 milyon dolara satıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...