Sözcü Plus Giriş

AB Komisyonu Ticaret Komiseri Malmstrom: Türkiye de dünyada baskın aktörlerden biri

AB Komisyonu Ticaret Komiseri Cecilia Malmstrom, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen bir programda, Türkiye'nin de dünyada baskın aktörlerden biri olduğunu söyledi.

21:18 -
AB Komisyonu Ticaret Komiseri Malmstrom: Türkiye de dünyada baskın aktörlerden biri

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Ticaret Komiseri Cecilia Malmstrom, Brüksel'de dünyanın önde gelen düşünce kuruluşlarını bir araya getiren ‘Global Think Tank Summit 2018’ programında konuştu. Malmstrom, dünya ekonomisindeki aktörler hakkında yorumlarda bulundu. AB Komiseri küresel ekonomide yalnızca Çin ve ABD’nin değil, Türkiye gibi başka önemli aktörlerin de önemsenmesi gerektiğini söyledi.

İLGİLİ HABERAB Konseyi Başkanı Tusk'tan sığınmacı uyarısıAB Konseyi Başkanı Tusk'tan sığınmacı uyarısı

“BEKLENEN DÜZEYDE İLERLEMİYOR”

Malmstrom, ABD ve AB arasındaki ticari ilişkilerin ise beklenen düzeyde ilerlemediğini belirtti. Zirveye başkanı olduğu düşünce kuruluşu Euro Academic EASC adına katılan AB Uzmanı Mustafa Ulusoy ise İHA muhabirine Malmstrom'un konuşmasını değerlendirdi. Ulusoy, Malmstrom'un Türkiye vurgusunun çok önemli olduğunu belirterek bu ifadelerin Türkiye ekonomisinin dünya ve AB acısından vazgeçilmez olduğunu, tüm olumsuz girişimlere rağmen güçlü bir ülke olarak değerlendirildiğini kanıtlar nitelikte oluğunu belirtti.

İLGİLİ HABERAB Komisyonu yetkilisinden skandal açıklama: Müzakereler tamamen bitmeliAB Komisyonu yetkilisinden skandal açıklama: Müzakereler tamamen bitmeli

Brüksel’de dünyanın önde gelen düşünce kuruluşlarını bir araya getiren ‘Global Think Tank Summit 2018’ programında ticaret ve adil küresel rekabet tartışılacak. 7-9 Kasım tarihleri boyunca devam edece programa dünyanın 50 farklı ülkesinden 120'nin üzerinde konuşmacı katılıyor. İHA

Son güncelleme: 21:19 07.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more