Sözcü Plus Giriş

ABD basınından şaşırtan iddia: Melania boşanmak için gün sayıyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın geçmiş yıllarda sunucusu ve jürisi olduğu TV programında yer alan ve daha sonra Trump'ın danışmanlarından biri olarka görev yapan Omarosa Newman'ın kitabından detaylar ortaya çıktı. Önceki gün kitabı yazmaması için kendisine ayda 15.000 dolar rüşvet önerdiğini anlatan Newman, "Melania, Trump'tan boşanmak için gün sayıyor" dedi.

Sozcu.com.tr
08:46 -
ABD basınından şaşırtan iddia: Melania boşanmak için gün sayıyor

ABD ile Türkiye arasındaki kriz devam ederken, Amerikalılar Beyaz Saray’daki bir iddia ile çalkalanıyor… İddiaların kaynağı ise Beyaz Saray’da geçen yıla kadar Trump’ın danışmanı olarak görev yapan Omarosa Manigault Newman ve yakın zamanda piyasaya çıkan kitabı. Trump’ın TV programında da yer alan ve daha sonra ABD Başkanı’nın danışmanı olarak çalışan Newman, geçtiğimiz yıl görevden alınmış ve ABD Başkanı’nın sırlarını ortaya dökmek için bir kitap yazmıştı.

Kitabın piyasaya çıkmasından önce açıklamalarda bulunan Newman, Trump’ın ve danışmanlarının ses kaydını yayınlamış ve ABD Başkanının sık sık “Zenci” dediğini dile getirmişti. Kitabı yazmaması için Trump’ın kendisine ayda 15.000 dolar rüşvet vermeyi kabul ettiğini ama bu teklifi reddettiğini söyleyen Newman, Beyaz Saray’da Trump ile First Lady Melania Trump arasındaki gerilime geniş yer ayırdı. Newman, Melania Trump’ın ABD Başkanı’ndan rahatsızlık duyduğunu ve bunu giydiği kıyafetlerle Trump’ı “cezalandırmak” için gösterdiğini dile getirdi. Newman, “Bence Melania dakikaları sayıyor ve Trump görevi bırakır bırakmaz ondan boşanacak” dedi.

ABD'deki kaçak göçmenleri ailelerinden ayıran ve binlerce aileyi yok eden yasayı onaylayan Trump'ın oluşturduğu kampları ziyaret eden Melania, sırtında "Ben gerçekten umursamıyorum. Peki ya sen?" yazılı bir ceket giymişti.

ABD’deki kaçak göçmenleri ailelerinden ayıran ve binlerce aileyi yok eden yasayı onaylayan Trump’ın oluşturduğu kampları ziyaret eden Melania, sırtında “Ben gerçekten umursamıyorum. Peki ya sen?” yazılı bir ceket giymişti.

Newman, Melania Trump’ın büyük tartışma yaratan, “Ben gerçekten hiç umursamıyorum. Peki ya sen?” yazan ceketi ile ilgili de, “Onu Trump’ı küçük düşürmek için giydi. Eşinin politikalarıyla tamamen zıt kıyafetler tercih ediyor. Bence Melania tarzıyla Trump’ı cezalandırıyor” dedi. Newman, “Melania o ceketi sadece tartışmayı alevlendirmek ve Trump yönetiminin duygusuzluğunu ortaya koymak istedi” ifadesini kullandı. First Lady’nin sözcüsü olayla ilgili bir açıklama yapmadı.

İLGİLİ HABERTrump'ın başını yakan iddialar: Irkçılık yaptı, rüşvet teklif ettiTrump'ın başını yakan iddialar: Irkçılık yaptı, rüşvet teklif etti

Newman’ın iddiasına göre gün sayan Melania Trump’ın dişini biraz daha sıkması gerek. Zira 20 Ocak 2017’de resmi olarak göreve başlayan Trump’ın görev süresi yaklaşık 2.5 yıl sonra sona erecek. İkinci dönem seçimlerden zaferle ayrılması durumunda Trump 4 yıl daha Beyaz Saray’da olacak. Melania Trump’ın seçim zamanında boşanma sürecini başlatıp başlatmayacağı bilinmiyor.

Son güncelleme: 08:56 14.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more