ABD Başkanı Trump’tan muhbir ve derin devlet açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, 2016'daki başkanlık seçim döneminde kendi kampanya ekibine Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından "muhbir" yerleştirildiği iddiasını bir kez daha yineleyerek "derin devletin" suç üstü yakalandığını iddia etti.

ABD Başkanı Trump’tan muhbir ve derin devlet açıklaması

Trump, “(Önceki FBI Direktörü) James Comey’nin birçok sorunu var. Sayısız yalan söyledi. Benim yaptığım şey ülkeme hizmet etmektir. James Comey’yi kovarak ülkeme büyük bir hizmet ettim. Sabıkalı derin devlet etrafında dönen şeylere bakın. Sahte Rusya ile gizli iş birliği iddiasının ardından gidip bir dümen çevirdiler, sonunda bu ülkede benzeri görülmemiş bir casus skandalıyla yakalandılar” dedi.

New York’a hareketinden önce Beyaz Saray’ın bahçesinde basın mensuplarına gündemi değerlendiren Trump, bir kez daha “casus” iddialarını dile getirdi.

ABD Taliban'ın Afganistan'da güçlendiğini açıkladı İlginizi Çekebilir ABD Taliban'ın Afganistan'da güçlendiğini açıkladı

MUHBİR İDDİASINA CEVAP VERDİ

2016’daki Amerikan başkanlık seçimlerinden önce kendi seçim kampanyasına FBI tarafından “muhbir” yerleştirildiği iddialarını çok ciddiye aldığını belirten Trump, “Umarım bunlar doğru değildir, ama öyleyse bu durumun ülkemizin tarihinde benzeri yok. Umarım doğru değildir ama doğru gibi görünüyor.” dedi.

Dönemin Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper’ın medyaya yansıyan “Biz sadece Rusların seçimlerle ilgili ne yaptığını anlamaya çalışıyorduk.” şeklindeki ifadelerine atıfta bulunan Trump, Clapper’ın “casus iddialarını bir şekilde kabul ettiğini” savundu. AA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...