Sözcü Plus Giriş

ABD Başkanı Trump’tan Paris protestoları açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal paylaşım platformu Twitter hesabı üzerinden Fransa'nın başkenti Paris'te yaşanan protesto gösterilerini değerlendirdi. Trump, “Arkadaşım Emmanuel Macron ve göstericiler benim iki sene önce vardığım sonuç üzerine anlaştıkları için memnun oldum" dedi.

05:10 -
ABD Başkanı Trump’tan Paris protestoları açıklaması

Trump, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Paris’te akaryakıt vergilerinin düşürülmesi ve ekonomik koşulların iyileştirilmesi için yapılan protesto gösterileri ve ABD’nin Paris İklim Anlaşması’ndan çekilmesi arasında bağlantı kurdu. Trump, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

İLGİLİ HABERFransa Başbakanı: Halkın öfkesini duyduk, 6 ay erteliyoruzFransa Başbakanı: Halkın öfkesini duyduk, 6 ay erteliyoruz

“PARİS ANLAŞMASI ÖLÜMCÜL BİR HAL ALDI”

“Arkadaşım Emmanuel Macron ve göstericiler benim iki sene önce vardığım sonuç üzerine anlaştıkları için memnun oldum. Paris Anlaşması ölümcül bir hal aldı çünkü sorumlu ülkelerin enerji fiyatlarını arttırırken kirliliği yapanları aklıyor.”

Fransa’da 17 Kasım’da başlayan gösteriler, son yılların en şiddetli protestosuna dönüştü. Göstericiler, Macron’dan vergileri düşürmesini ve ekonomik koşulların iyileştirilmesini talep ediyor.

İLGİLİ HABERFransa'da hayat normale döndüFransa'da hayat normale döndü

Trump, 2017 yılının haziran ayında yaptığı açıklamada, ülkesini iklim değişikliğiyle küresel mücadeleyi hedefleyen Paris Anlaşması’ndan çekme kararı aldığını açıklamıştı. AA

İLGİLİ HABERSarı yelekliler 6 aylık ertelemeden memnun olmadıSarı yelekliler 6 aylık ertelemeden memnun olmadı

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 06:24 05.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more