Sözcü Plus Giriş

ABD’den kritik büyükelçilik açıklaması

Güvenlik önlemi gerekçesiyle pazartesi günü ve bugün hizmet vermeyen ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nin yarın açılacağı ve yeniden hizmet vereceği açıklandı.

Zeynep GÜRCANLI
18:58 -
ABD’den kritik büyükelçilik açıklaması

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin hafta sonu yaptığı duyuruda güvenlik tehdidi nedeniyle büyükelçiliği iki gün süreyle kapanmıştı. Güvenlik tehdidinin geçmesinin ardından büyükelçiliğin yeniden hizmet vereceği belirtildi. Büyükelçilik sözcüsü David Gainer’in yaptığı açıklamaya göre, iki gündür acil durumlar dışında vize konsolosluk hizmeti vermeyen Büyükelçilik, yarın tüm rutin hizmetleri vermeye başlayacak. Sözcü açıklamasında ayrıca Türk polisinden de övgüyle bahsederek, “Türk ulusal polisinden Büyükelçilik binaları ve personelinin güvenliği için verdiği desteği takdir ediyoruz” dedi.

İLGİLİ HABERABD Ankara Büyükelçiliği etrafında olağanüstü güvenlik önlemleriABD Ankara Büyükelçiliği etrafında olağanüstü güvenlik önlemleri

ABD Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, büyükelçilikten sadece “acil işlemlerin” gerçekleştirileceği bildirilirken vize randevularının tümü de iptal edilmişti. Açıklamada, ABD vatandaşlarının ‘pasaport yenileme, doğum bildirme ya da noterlik işlemleri gibi rutin işlemlerinin de yapılmayacağı ifade edildi.

Son güncelleme: 19:50 06.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more